Świat nie jest ani oazą, ani rajem. Tym, co dotyka nas od chwili narodzin jest ból, niemożność realizacji własnych zamierzeń, przeciwności i ograniczenia... Można temu choć w 1 procencie zaradzić, na przykład pomagając sobie nawzajem.

Bez protezy wyjście z domu czy jakakolwiek samodzielność staje się prawie niemożliwa! Jednemu trudniej jest zrobić kilka kroków, niż innemu polecieć w kosmos.

- Dlatego proszę o wpisanie naszego numeru KRS (0000320551) w rozliczeniu rocznym. Tak, chodzi o 1% podatku – wsparcie, które wymaga jedynie wpisania kilku cyfer do PIT-a - mówi Jasiek Mela z Fundacji Poza Horyzonty. - W zeszłym roku dzięki wsparciu z 1% Fundacja zebrała 230 711,57 zł i dofinansowała zakup protez dla Anity Zięby, Marcina Kusińskiego, Wojtka Walczuka, Marcina Nykla, Martina Kleinszmidta… Pięć osób przywróconych do pełnej aktywności! Dla kilku kolejnych udało się zgromadzić część potrzebnej kwoty. A wystarczyło wpisać tylko numer KRS (0000320551) do PIT-a... Lista osób nadal czekających na protezy jest dłuższa.

 

Zobacz wideo »

Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty 22 grudnia 2009 r. uzyskała status organizacji pożytku publicznego (OPP). W związku z tym można na rzecz Fundacji Poza Horyzonty przekazać 1% swojego podatku dochodowego. Lista organizacji pożytku publicznego (OPP) znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej: www.mpips.gov.pl/bip/index.php?idkat=2268

KRS: 0000320551

Jak przekazać 1% podatku Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty?

To bardzo proste. Wystarczy, że:


  • Złożysz zeznanie podatkowe w swoim urzędzie skarbowym zgodnie z ustawowym terminem. Dla PIT-28 ustawowy termin to 1 lutego br., a dla PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39 – 30 kwietnia br.

  • W odpowiednich rubrykach swojego zeznania podatkowego:

– dla PIT-28 – część M i N

– dla PIT-36 – część O i P

– dla PIT 36L – część N i O

– dla PIT-37 – część H i I

– dla PIT-38 – część G i H

– dla PIT-39 – część G i H

podasz następujące dane:

- nasz numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (tzw. KRS): 0000320551,

- kwotę, której wysokość nie przekracza 1% należnego podatku dochodowego,


  • Jeśli chcesz swój 1% zadedykować konkretnej osobie z naszych podopiecznych, wpisz imię i nazwisko podopiecznego w rubryce „Cel szczegółowy 1%” – lista podopiecznych Fundacji Poza Horyzonty znajduje się w zakładce Nasi podopieczni,

  • Jeśli chcesz, aby Urząd Skarbowy przekazał nam Twoje imię i nazwisko, adres i informację o kwocie 1% zaznacz kwadrat „Wyrażam zgodę”, w celu umożliwienia nam kontaktu z Tobą, podaj w formularzu PIT Twój adres e-mail.

UWAGA: Jedynie rubryka z numerem KRS i rubryka z kwotą 1% są niezbędne do przekazania 1% podatku. Pozostałe (cel szczegółowy, wyrażam zgodę i informacje dodatkowe) są opcjonalne – zachęcamy do ich uzupełnienia, ale nie jest to konieczne.

1% podatku mogą przekazać również emeryci i renciści, którzy od organu rentowego otrzymali PIT-40A. Wystarczy, że na bazie otrzymanego rocznego obliczenia podatku złożą w urzędzie skarbowym zeznanie podatkowe.