Siatkarkom AZS KSZO argumentów wystarczyło na półtora seta (video, zdjęcia)

TeZ
Siatkarki AZS KSZO Ostrowiec przegrały z PTPS Piła.
Siatkarki pierwszoligowego AZS WSBiP KSZO nie sprostały liderowi rozgrywek i po dobrym meczu przegrały we własnej hali z Piłą 1:3 (26:24, 18:25, 22:25, 15:25).

AZS WSBiP KSZO - PTPS Piła 1:3 (26:24, 18:25, 23:25, 15:25)

AZS WSBiP KSZO: Staniucha, Gawron, Król, Kosiorowska, Związek, Seta i Soja(libero) oraz Nadziałek, Kijakova, Wyszomierska, Biskup

Sędziowali: Bogumił Sikora i Benedykt Cieślik.
Widzów: 400

Rywalki rozpoczęły od zagrywki na Annę Związek, ale nasza przyjmująca radziła sobie dobrze. Kłopoty z przyjęciem miały natomiast przyjezdne. Było już 17:13, ale wystarczyło kilka błędów, by rywalki doprowadziły do stanu 19:19. W końcówce przepychankę na siatce wygrała Natalia Staniucha, a seta zakończyła skuteczna w tej partii Agnieszka Seta. I to był jedyny set wygrany przez naszą drużynę.

Drugi set gospodynie dobrze rozpoczęły od prowadzenia 6:4, ale dwie skuteczne zagrywki Agnieszki Kosmatki doprowadziły do wyrównania i od stanu 10:11 rywalki zaczęły systematycznie powiększać przewagę. W trzeciej partii wróciła nadzieja, bo Aleksandra Król efektownie zatrzymała na środku fruwającą nad siatką Lecie Brown i było już 7:4. Rywalki szybko jednak wyrównały na 7:7 i do stanu 13:13 grano punkt za punkt. Znów lepsze były przyjezdne. W ostatnim secie szybko uzyskały trzypunktową przewagę, a od stanu 6:9 zaczęły ją powiększać i było praktycznie po meczu

- U nich punktowały cztery zawodniczki, a my graliśmy zrywami, co na taki zespół jak Piła nie wystarczyło - przyznał trener ostrowczanek Roman Murdza.