Futsal. Heiro Rzeszów i Zaczernie Futsal Team z awansem do kolejnej rundy Pucharu Polski

Miłosz Bieniaszewski
Paweł Hady (przy piłce) zaczął mecz w Krakowie pechowo, bo od bramki samobójczej. Później zdobył jednak dwa gole dla Heiro Rzeszów i walnie przyczynił się do awansu Miłosz Bieniaszewski
Heiro Rzeszów i Zaczernie Futsal Team wywalczyły awans do 1/16 Pucharu Polski.

Heiro Rzeszów było już w sporych opałach, przegrywało w Krakowie 0:3 i 1:4, ale na 19 sekund przed końcem "Dziki" zdołały wyrównać i doprowadzić do dogrywki. W niej goście poszli za ciosem i ostatecznie uniknęli przykrej niespodzianki.

Małą sensację sprawiła za to ekipa z Zaczernia, która po szalonym meczu wyeliminowała 1-ligowy Ekom Futsal Nowiny. W tym spotkaniu prawdziwe emocje zaczęły się w drugiej połowie.

Drużyna z Zaczernia nie dała się jednak zdominować i cały czas odpowiadała przeciwnikom. W związku z tym ich wygrana nawet przez moment nie była zagrożona.

Teraz do rywalizacji przystąpią drużyny z miejsc 1-10 z ekstraklasy, a więc obie nasze drużyny mogą trafić na wymagającego, ale przede wszystkim ciekawego rywala. Spotkania tego etapu odbędą się w dniach 8-9 lutego.

Zaczernie Futsal Team – Ekom Futsal Nowiny 11:7 (3:0)

Bramki: Wojtanowski 2, 40, Nowak 6, 20, Guzek 21, 29, 37, Bać 26, 28, Sroka 34, Rusin 37 – Jeleń 23, 31, 34, 35, Pater 25, Musiał 26, Witkowski 39.

AZS UEK Kraków – Heiro Rzeszów 4:7 pd. (3:0, 4:4)

Bramki: Bukalski, Hady (samobójcza), Janik, Ptak – Hady dwie, Doroszko dwie (samobójcze), Mączyński (samobójcza), Przybyło, Codello.