Gala Mistrzów Sportu. Prowadzi Przemysław Babiarz. Oglądaj relację LIVE z 60 finału plebiscytu Nowin

kum

Wideo

Zobacz galerię (6 zdjęć)
Plebiscyt Nowin to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking podkarpackich sportowców. W tym roku obchodzimy jego 60 - jubileuszową - edycję. Najpopularniejszych sportowców w każdym powiecie wybrali kibice - Czytelnicy i Internauci.

Podczas Gali Mistrzów Sportu nastąpi rozstrzygnięcie jubileuszowego 60. Plebiscytu na Najlepszych i Najpopularniejszych Sportowców Podkarpacia oraz sportowych Asów 60-lecia.

Przemysław Babiarz przyjął nasze zaproszenie i poprowadzi finał 60. plebiscytu. Babiarz ma sentyment do podkarpackiego sportu, bo urodził się w Przemyślu. Pierwszy raz gościł na finale plebiscytu „N” w 1995 roku, poprowadził finał w hali ROSiR z Jackiem Laskowskim, a razem z Edwardem Durdą (Canal+) i Jackiem Banasikowskim (TVP1) stworzyli kwartet „LaBaDuBa” i zaprezentowali również swój program artystyczny.

Potem był z nami kilka razy w starym Hotelu Rzeszów, a po latach wrócił na finał 50. edycji. Wspominał, że kilka dni wcześniej prowadził podobną galę „Przeglądu Sportowego” i TVP Sport w Teatrze Polskim.

„Pochodzę z Przemyśla. Tam kończyłem liceum Słowackiego, później studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, następnie szkołę teatralną. Miałem być aktorem, a zostałem komentatorem sportowym. Przed igrzyskami w Barcelonie ogłoszono konkurs w telewizji. Zgłosiłem się, przeszedłem te wszystkie „zasieki” i zacząłem pracę w TVP” - opowiadał przed swoją poprzednią galą z „N”.

Znany jest z wielu sportowych programów, specjalizuje się w komentowaniu biegów narciarskich, pływania, lekkoatletyki, łyżwiarstwa figurowego oraz skoków narciarskich, występował w pierwszej edycji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”. W latach 2013-15 trzy razy z rzędu został laureatem Telekamery „Tele Tygodnia” w kategorii „Komentator sportowy”. Teraz tak postara się ułożyć swój grafik w TVP, aby dotrzeć do Jasionki.

Prawie 200 nagród

Podczas gali w G2A Arenie wręczymy prawie 200 nagród. Część z nich przyznali kibice - po główne trofea sięgnęli - Ewa Kopczak (podnoszenie ciężarów/crossfit, Coast Fit Lab Przemyśl) i Radosław Kolasa (piłka nożna, Huragan Rozbórz Długi) - najpopularniejsi sportowcy roku, Marta Skubis (slalom na rolkach, Slalom Academy Rzeszów) i Adrian Róg (karting, Automobilklub Rzeszowski / 46Team) - najpopularniejsi sportowcy juniorzy oraz Grzegorz Bielec (fitness gimnastyczny, PTG Sokół Uniwersytetu Rzeszowskiego) - najpopularniejszy trener roku i Biegomania Lubaczów (biegi) - najpopularniejsza drużyna roku.

Najlepszych sportowców, trenera i talent roku oraz asów i trenera 60-lecia plebiscytu i 70-lecia Nowin - bo takie dwa jubileusze świętować będziemy w G2A Arenie - wybiera zaś kapituła 60. plebiscytu, do której zaprosiliśmy prawie 70 osób - samorządowców, dziennikarzy sportowych, byłych asów. Wśród nich są np. multizwycięzcy naszego plebiscytu - Brygida Sakowska-Kamińska, Krzysztof Ignaczak, Adam Sandurski, Grzegorz Lato, czy Marta Niewczas.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Gala Sportu Młodzieżowego w G2A Arenie w Jasionce pod Rzeszo...

Dodaj ogłoszenie