Gdzie i za ile w Rzeszowie budują mieszkania

Alina Bosak Współpraca Ula SobolZaktualizowano 
Inwestycja AkroDom. Osiedle Zielone Doliny na ul. Staroniwskiej. Archiwum
Raport o rynku mieszkaniowym w Rzeszowie przygotowaliśmy po raz drugi. Prezentujemy 24 inwestycje.

To tyle samo co rok temu, choć nie wszyscy inwestorzy ci sami. Zmiany stąd, że niektórzy sprzedali prawie wszystkie mieszkania i nie budują nowych, inni dopiero teraz weszli z ofertą na rynek.

Kim są ci nowi, jakie zmiany zaszły w ciągu roku na rzeszowskim rynku mieszkaniowym?

Przez rok mieszkania w Rzeszowie lekko podrożały

W ciągu roku pojawili się na rzeszowskim rynku mieszkaniowym nowi inwestorzy.

- W większości są to mali deweloperzy, którzy realizują budowę 1 lub 2 budynków, liczących po kilka, kilkanaście mieszkań - zauważa Katarzyna Zawadzka z Kąt Nieruchomości w Rzeszowie. - Nie jest to część dużego osiedla, tylko 2-klatkowy blok na kształt szeregówki i w otoczeniu domów jednorodzinnych. Lokalizacja - przeważnie na obrzeżach miasta np. Zalesie, Staroniwa, Budziwój.

Nadal duże osiedla rozbudowują rzeszowskie spółdzielnie mieszkaniowe. Co pół roku budynek oddaje Dewelopres przy ul. Architektów. Pojawił się także nowy inwestor - Mak Dom, który nabył grunty w okolicy ul. Olbrachta. Większe inwestycje prowadzi także Wikana, Europrojekt, AkroDom, Apklan.

Wymarzone 40 metrów

[obrazek3] Nowa inwestycja Mak Dom. (fot. Archiwum)Jak ciepłe bułeczki idą 2-pokojowe mieszkania o pow. 40-50 mkw., na środkowych kondygnacjach, najlepiej z oknami wychodzącymi na dwie strony budynku. Nieodmiennie chodliwe i najdroższe, jeśli chodzi o cenę metra kwadratowego są kawalerki. Klienci są także mocno zainteresowani są 3-pokojowymi mieszkaniami o pow. 50-60 mkw.

Chociaż sporo się słyszy o złej kondycji w branży budowlanej, na rzeszowskim rynku nieruchomości spadków cen praktycznie nie ma. Wręcz przeciwne, w porównaniu z ubiegłorocznym raportem Nowin, zauważalny jest 2-3-procentowy wzrost. Podwyżki widoczne są także w spółdzielniach. Na przykład Projektant podniósł opłatę za infrastrukturę z 7 na 8 tys. zł.

- To dlatego, że tutaj wciąż za mało się buduje - zauważa Katarzyna Zawadzka. - A mieszkania kupuje bardzo wiele osób spoza Rzeszowa. Na 10 klientów zainteresowanych kupnem mieszkania, 7 jest z dalszych okolic - Krosna, Jasła, Przeworska, Jarosławia. Druga grupa to młodzi, którzy właśnie założyli rodziny. To z reguły osoby dobrze wykształcone, mające niezłą pracę, którym bank bez problemu udziela kredytu.

Deweloperzy są skłonni obniżać cenę tylko w przypadku dużych mieszkań, które pozostały jeszcze wolne w oddanych już blokach.

Na reklamach często kusi się klientów ceną poniżej 4 tys. zł. Tymczasem z naszego raportu widać, że mieszkania o popularnym metrażu, czyli nieco powyżej 40 mkw., zlokalizowanego na I piętrze nie kupimy u dewelopera taniej niż za 4,4 tys. zł/mkw.

Uważaj na standard

W naszym raporcie (patrz niżej) łatwo porównać ceny oferowanych mieszkań. O standardzie nie piszemy, ponieważ jakość wykończenia trudno ocenić na podstawie samych deklaracji, chociaż przecież też powinna decydować o cenie lokalu.

- Warto na standard wykończenia zwrócić uwagę, ponieważ w wielu przypadkach inwestorzy oszczędzają na materiałach i fachowcach.

Zlecają prace budowlane małym, niedoświadczonym ekipom i nieraz widuję nowe mieszkania o krzywych ścianach, kiepskich tynkach i z najtańszymi oknami - podkreśla Katarzyna Zawadzka.

Aby uniknąć fuszerki, najlepiej byłoby obejrzeć mieszkanie przed zakupem. Problem w tym, że w przypadku najpopularniejszych metraży, czyli między 40 a 50 mkw., jest to niemożliwe, ponieważ sprzedają się jeszcze zanim zostaną wybudowane. Jedyne co można zrobić, to obejrzeć mieszkanie wybudowane przez danego dewelopera, w którym już ktoś mieszka. Jeśli nie mamy takiej możliwości, zawsze możemy wybrać się na spacer w okolice gotowego już bloku takiego inwestora i próbować popytać o jakość budynku napotkanych mieszkańców.

Warto także zwrócić uwagę na dojazd, dostęp do komunikacji miejskiej i przyszłe koszty utrzymania mieszkań. Taniej za ogrzewanie zapłacimy tam, gdzie ciepło dostarcza MPEC, drożej - gdzie gazownia.
[obrazek5] Większe inwestycje mieszkaniowe w Rzeszowie.Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa "GEODECI"
1. Osiedle Staroniwska (teren byłej cegielni w Kielanówce).
Wybudowano 4 budynki, pod koniec roku oddany zostanie kolejny (mieszkania sprzedane). Na październik 2013 przewidziano oddanie 4-kondygnacyjnych budynków E i G. W E są 22 mieszkania, z czego 5 wolnych (3 o pow. ponad 40 mkw. i 2 - ok. 80 mkw.), w G zostało mieszkanie o pow. 57 mkw. Cena: ok. 4 tys. zł/mkw. (za I piętro dopłacamy 2 proc.). Przykładowo 40 mkw. na III piętrze kosztuje 4 062 zł/mkw., a 57 mkw. na I piętrze - 4161 zł/mkw. Komórka lokatorska w cenie mieszkania. Spółdzielnia planuje budowę budynku H (z windą i garażem podziemnym) - 31 mieszkań, o pow. 37-102 mkw. Planowany termin oddania: I połowa 2014 roku. Są już podpisywane umowy wstępne, zaliczka wynosi 20 tys. zł.

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Projektant"
2. Osiedle Słoneczny Stok

Obecnie realizowane są budynki o numerach 22-30 z terminem oddania wrzesień 2013. Parter plus 3 piętra. Około 215 mieszkań, do sprzedania ok. 5. Metraże ok. 50 metrów - 2 pokoje. Cena: III piętro - 3880 zł/mkw., I i II - 4 074 zł/mkw. Dopłaca się 8 tys. zł za infrastrukturę. Komórka w piwnicy w cenie. Miejsca parkingowe w garażach wielostanowiskowych - 24 tys. zł. Przygotowywana jest nowa inwestycja, ma powstać 6-8 bloków (4-5 kondygnacji) z windami. Spółdzielnia szacuje, że cena będzie wynosić ok. 4-4,2 tys. zł/mkw. W I etapie ma powstać ok. 250 mieszkań, o pow. 46-65 mkw., zarezerwowanych połowa. Planowany termin realizacji: III kwartał 2014.

3. Osiedle Wzgórza Staroniwskie (ul. Krajobrazowa)
Pod koniec roku ruszy budowa 2 bloków (4-5 kondygnacji), jeden z windami. Będą 62 mieszkania (wolnych jeszcze 12) o pow. 42-75 mkw. Cena będzie znana po przetargu, spółdzielnia szacuje, że wyniesie ok. 4-4,2 tys. zł/mkw. Do tego 8 tys. zł za zagospodarowanie terenu. Obok powstaną małe domy 4-mieszkaniowe z garażami na parterze (ich zakup obowiązkowy). W sumie 28 mieszkań (wolnych jeszcze 6) o pow. ok. 75 mkw. Szacunkowa cena: 330-340 tys. zł za mieszkanie z garażem. Planowany termin realizacji: III kwartał 2014.

Spółdzielnia Zodiac
4. Staromieście Ogrody
- docelowo 2 tys. mieszkań, wybudowanych jest już ok. 400. Budynki 4-kondygnacyjne, mieszkania w ciągłej sprzedaży. Powierzchnia od ok. 30-120 m. kw. W gotowych już blokach do sprzedania jest 21 mieszkań o pow. 34-93 mkw. Cena ok. 4 tys./mkw. Tyle kosztuje 60 mkw. na I piętrze. Komórka lokatorska w cenie mieszkania. Oddanie kolejnych mieszkań pod koniec 2013 roku. Do zakupu pełna paleta mieszkań o małych do dużych. Szacowana cena to 4,5-5 tys. zł/mkw. Spółdzielnia zastrzega, że jeśli ceny budowy nie osiągną pułapu maksymalnego, dokona zwrotu wniesionych zaliczek.

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Energetyk"
5. Osiedle Wilkowyja
- trwa budowa piątego budynku, termin oddania: maj 2013. Na czterech kondygnacjach z windą mieści się 76 mieszkań o pow. 37-65 mkw. Wolnych jest ok. 9 o pow. 45-62 mkw. Średnia cena to 4,090 tys. zł/mkw. (na parterze odejmujemy 3 proc. od tej ceny, na I piętrze dodajemy 3 proc. do tej ceny, na II dodajemy 2 proc., a na III odejmujemy 2 proc.). Piwnica w cenie mieszkania, miejsce postojowe pod budynkiem - 18 450 zł. Spółdzielnia planuje budowę 2 kolejnych budynków wielokondygnacyjnych. Pozyskała także tereny w innej lokalizacji. Więcej informacji pod koniec III kwartału.

Mak Dom
6. Osiedle przy ul. Olbrachta to nowa inwestycja.
W I etapie ma powstać 420 mieszkań w 7 budynkach (3-8 kondygnacji). Pierwszy, 8-kondygnacyjny budynek jest w trakcie budowy, zostanie oddany w sierpniu 2013 r. Mieści mieszkania o pow. 35-63 mkw. Wolnych jest jeszcze 40 mieszkań. Ceny: 3990-4400 zł/mkw. W cenie wykończony balkon (czasem dwa), a komórka lokatorska kosztuje obecnie 1 zł. Mieszkanie o pow. 42 mkw. na I piętrze, z balkonem o pow. ponad 8 mkw. kosztuje 187 441 zł (czyli ok. 4,4 tys. zł/mkw.) Cena parkingu w podziemnym garażu - 20 tys. zł.

Eco Energy
7. Capital Towers
- w okolicy Mostu Zamkowego rośnie najwyższy wieżowiec w mieście. W kompleksie znajdą się dwie wieże, liczące 25 i 18 kondygnacji. W grudniu oddana zostanie niższa wieża. Na I i II kondygnacji będą lokale usługowe, wyżej - 94 mieszkania, o pow. 34-200 mkw. Wolnych jest ok. połowa. Każde z przeszkloną ścianą i widokiem panoramy Rzeszowa. Cena: 5,9-12,5 tys. zł/mkw. Przykładowo, 37 mkw. na kondygnacjach III-VI kosztuje 220 tys. zł (ok. 5950 zł/mkw.) Im wyżej, tym drożej. Przeszklony balkon i komórka lokatorska w cenie. Miejsce postojowe w garażu podziemnym - 35 tys. zł (kupno obowiązkowe). Pod koniec sierpnia rozpocznie się budowa budynku mieszkalnego kaskadowego (4-7 kondygnacji), z 80 mieszkaniami. Szacunkowe ceny od 5,5 tys. zł/mkw. Planowane zakończenie: koniec 2013.

Wisłok Inwestycje
8. Osiedle Wisłok
- powstaje przy ul. Siemieńskiego, zaplanowano 7 budynków o układzie kaskadowym (4-9 pięter). Pierwszy już oddano. Ma 7 kondygnacji z częścią usługowo-handlową na parterze oraz garażem podziemnym, mieści 62 mieszkania, wolnych 30 (pow. 57-63 mkw.) Pod koniec 2013 r. oddany zostanie drugi budynek - 220 mieszkań o pow. 32-118 mkw. Każdy lokal posiada balkon lub taras (w cenie). Ceny: 4158-4968 zł/mkw. Pomieszczenia gospodarcze w budynku A są bezpłatne, a w budynku B po 540 zł/mkw. Miejsce postojowe w garażu podziemnym: ok. 26 tys. zł. Przykładowo, 3 pokoje na I piętrze (ok. 46 mkw.) kosztuje 4428 zł/mkw.

AkroDom
9. Osiedle Srebrne Klony (Drabinianka).
Powstaną tu 3 budynki 3-4-kondygnacyjne. W sumie 65 mieszkań, wolnych ok. 25 (o pow. ok. 48 mkw., 50 mkw. i 61 mkw. W cenę mieszkania wliczony balkon i pomieszczenie gospodarcze. Mieszkanie na I piętrze o pow. 48 z balkonem o pow. 12 mkw. i pomieszczeniem gosp. o pow. ok. 7 mkw. kosztuje 214 tys. zł (wychodzi ok. 4,4 tys. zł/mkw.). Z kolei lokal na III piętrze o pow. ok. 46 mkw., z balkonem o pow. 4,8 mkw. oraz pomieszczeniem gospodarczym o pow. ok. 6,5 mkw. kosztuje 200 tys. zł (ok. 4355 zł/mkw.) Termin oddania: II kwartał 2013 r.

10. Osiedle Zielone Doliny na ul. Staroniwskiej - 5 budynków w zwartej zabudowie segmentowej, w każdym segmencie 8 mieszkań o pow. 57 mkw., 67 mkw. i 70 mkw. Każde posiada duży balkon bądź loggię oraz pomieszczenie gospodarcze na poddaszu. Mieszkania na parterze posiadają zielone ogródki. Cena od 4,5-4,9 tys. zł/mkw. Mieszkanie na I piętrze o pow. 57 mkw., z balkonem o pow. ok. 12 mkw. i pomieszczaniem gospodarczym kosztuje 267 500 (ok. 4690 zł/mkw.) Termin oddania: IV kwartał 2013 r.

Hartbex
11. Garden Place
- na Zalesiu, w pobliżu ul. Dunikowskiego w IV kwartale 2012 oddane zostaną 2 budynki 4-piętrowe z windami. Są tu 93 mieszkania o pow. 29-97 mkw. Każde z balkonem (w cenie mieszkania), te na parterze posiadają ogródki, a mieszkania na III piętrze - antresole z dużymi balkonami. Nie ma komórek lokatorskich. Trwa sprzedaż. Wolnych jeszcze ok. 60 proc. Cena: 4,2-4,9 tys. zł/mkw. Mieszkanie na I piętrze o pow. 41 mkw. kosztuje 4800 zł/mkw.

Developres
12. Osiedle Zawiszy
- przy ul. Architektów, docelowo 25 budynków wielorodzinnych o zróżnicowanej wysokości z windami. Zrealizowano 4 budynki, 3 kolejne są w budowie (oddawane sukcesywnie co pół roku). Mieszkania o pow. 29-101 mkw. Wolnych ok. 200. Ceny od 3927-4627 zł/mkw. Przykładowo, mieszkanie o pow. 40 mkw. z komórką lokatorską kosztuje 186 600 zł (ok. 4,6 tys. zł/mkw.) Miejsce parkingowe w garażu podziemnym: ok. 25,8 tys. zł. Komórka lokatorska od 5,5 tys. zł/mkw. Podczas wakacji promocja - miejsce postojowe + komórka lokatorska za 0 zł - (dotyczy mieszkań w budynkach już oddanych, o większych metrażach).

Wikana
13. Zielone Tarasy
- osiedle przy ul. Św. Rocha (Słocina). Docelowo ma tu być 10 budynków 2-3-piętrowych z windami i miejscami postojowymi w garażach podziemnych. Osiedle zostanie ogrodzone. Oddano budynki A i B - w sumie 28 mieszkań, wolnych - 6, o pow. 56-69 mkw. Cena 4,7-4,9 tys. zł/mkw. Trwa także budowa budynków H, I, K, które zostaną oddane w marcu 2013. Są tu do nabycia 54 mieszkania o metrażach 36-102 mkw. oraz dwupoziomowe apartamenty o pow. 109 mkw. (wciąż dostępna pełna oferta). Ceny od 4280 do 4780 zł/mkw. (balkon/taras w cenie mieszkania). Miejsce postojowe w garażu podziemnym: 23-25 tys. zł (zakup obowiązkowy), komórka lokatorska: 500 zł/mkw. Przykładowo. Mieszkanie o pow. 44 mkw. na I piętrze kosztuje 4570 zł/mkw. plus cena komórki lokatorskiej i miejsca w garażu, czyli razem 226 596 zł.

Polbud
14. Ul. Graniczna 4B (u zbiegu Powstańców Warszawy i Kwiatkowskiego)
- zakończono budowę budynku mieszkalno-usługowego, 10 kondygnacji (na XI - pomieszczenia gospodarcze, na parterze garaże i obiekty usługowe). 120 mieszkań (wolnych: 52) o pow. 32-72 mkw., z balkonami. W budynku znajduje się 90 komórek lokatorskich - przydział wg kolejności zakupu lokali mieszkalnych (są w cenie mieszkania). Cena 4,7-4,8 tys. zł z możliwością negocjacji w zależności od warunków płatności. Przykładowo 32 mkw. kosztuje 4750 zł/mkw. Cena miejsca postojowego pod budynkiem 24 tys. zł, a garaże indywidualne w cenie 2,4 tys. zł/mkw.

SGL Deweloper
15. Zalesie Park
- w grudniu 2012 r. oddano 4-kondygnacyjny budynek wielorodzinny (w części budynku windy). Są tu 52 mieszkania, o pow. 32-90 m kw. Cena: 4400-4750 zł/mkw. Cena mieszkania o pow. 40 mkw. na I piętrze wynosiła 4600 zł/mkw. Wolnych jeszcze 10 mieszkań, wszystkie mają balkony i komórkę lokatorską w cenie. Miejsce postojowe w garażu podziemnym - 18 tys. zł. Na wiosnę firma rozpoczęła II etap inwestycji na Zalesiu (termin realizacji: 2012/2013). Powstanie budynek 5-kondygnacyjny, 2-klatkowy, 38 mieszkań o pow. 30-100 mkw., wszystkie z balkonami (część już zarezerwowanych). Cena mieszkania o pow. ok. 40 mkw. na I piętrze - 4,7 tys. zł/mkw., w cenie komórka lokatorska, balkon. Miejsce postojowe w garażu podziemnym - 20 tys. zł.

16. Ul. Krakowska (obok stadionu na Przybyszówce) - rozpocznie się budowa niskiego bloku (parter, piętro, poddasze), o zabudowie segmentowej, 4-klatkowy, 32 mieszkania, o pow. 30-60 mkw., z balkonami. Brak komórek lokatorskich. Zarezerwowanych: 8 mieszkań. Cena: 4,4 tys. zł/mkw. Teren ogrodzony.

Europrojekt Development
17. Osiedla Strażacka
- Oddano tu cztery 4-kondygnacyjne budynki wielorodzinne (ze 131 mieszkań wolnych jeszcze 7). Kończy się budowa kolejnego, piątego bloku (oddanie: koniec 2012) - 21 mieszkań (wolnych 10), o pow. 40-78 mkw. Ceny od 4,2 tys. zł mkw., dopłaca się za balkon i za komórkę lokatorską (połowa ceny mkw. mieszkania), której zakup jest obowiązkowy. Przykładowo 40 mkw. ma parterze (na I piętrze już takich mieszkań brak), z komórką o pow. 2,78 mkw. i balkonem o pow. 6,2 mkw. kosztuje 190 596 zł (ok. 4,7 tys. zł/mkw.) W planach jest budowa kolejnego bloku - 15 mieszkań o pow. 45-62 mkw.

APKLAN
18. Grabskiego
- kończy się budowa VI etapu inwestycji (do tej pory powstało 7 budynków). Obecnie powstają 4 nowe, 4-kondygnacyjne, w sumie 42 mieszkania, o pow. 46-62 mkw., a także 2-poziomowe o pow. 110 mkw. w cenie 4900-5150 zł/mkw., wolnych jest jeszcze 25. Przykładowo mieszkanie o pow. 46 mkw. kosztuje 5140 zł/mkw. Mieszkania z balkonami (w cenie). Miejsce postojowe w garażu podziemnym w cenie mieszkania, ale tylko większego. Przy mieszkaniach o pow. ok. 46 mkw., za garaż płaci się 34 tys. zł). Dodatkowa opłata za przyłącz mediów - 7800 zł (co cenę metra najmniejszego mieszkania podnosi o ok. 170 zł). Oddanie sierpień 2012.

19. Ul. Hoffmanowej 21 - na bazie istniejącego budynku biurowego powstaje zespół mieszkań i lokali handllowo-usługowych (na parterze). Będzie 29 mieszkań (wolnych 20) o pow. 28-60 mkw., w cenie 4,8-5,3 tys. zł, z balkonami (w cenie mieszkania). Przykładowo, mieszkanie na I piętrze o pow. 44 kosztuje 5050 zł/mkw., do tego trzeba doliczyć obowiązkowy zakup komórki lokatorskiej (do 36 mkw. mieszkania kosztuje ona 9 tys. zł, a do mieszkań o większym metrażu - 12,5 tys. zł. Płaci się także za przyłącz mediów - 8,3 tys. zł (czyli podane wyżej przykładowe mieszkanie kosztuje ok. 5,5 tys. zł/mkw.) Oddanie budynku: koniec sierpnia 2012.

Ewpol
20. Osiedle przy ul. Krakowskiej
- mieszkania w budynkach w zabudowie szeregowej (parter i piętro), bez garaży. Planowane oddanie: wrzesień/październik 2012. Jest tu 16 mieszkań, wolnych: 9. Na parterze o pow. 65 mkw. są w cenie 4,3 tys. zł/mkw., a na poddaszu o pow. 74 mkw. kosztują 3,9 tys. zł/mkw. Do całkowitej powierzchni użytkowej mieszkania wliczone jest pomieszczenie gospodarcze o powierzchni 2,16 mkw. Balkon w cenie mieszkania. Do ceny każdego mieszkania jest doliczona dodatkowa opłata w wysokości: 3 690 zł za udział w asfaltowej drodze dojazdowej oraz 3 690 zł za udział w dojściach i parkingach (razem z nią metr kw. mieszkania kosztuje 4,4 tys. zł - parter lub 4 tys. zł - poddasze.

Edomus Deweloper
21. Osiedle Cukiernicza
- powstają tu budynki wielorodzinne. W I etapie wybudowano 11 budynków w zabudowie szeregowej, bez garaży i komórek lokatorskich, 22 mieszkania, wolne 4. Ceny: 60 mkw. na parterze kosztuje 4,4 tys. zł/mkw., a 110 mkw. na piętrze z poddaszem - 3,5 tys. zł/mkw., balkon w cenie mieszkania. Powstaje także kolejny etap inwestycji, cztery 2-poziomowe mieszkania w 2-kondygnacyjnym budynku o charakterze bliźniaczym dwukondygnacyjnym bez garaży, każde z własnym ogródkiem. Wolne są jeszcze 3, o pow. ok. 67-76 mkw. Cena: 4450 zł/mkw. Termin oddania: sierpień/wrzesień 2013.

Max Deweloper
22. Ul. Jana Pawła II
- rozpoczęto budowę 3 budynków 2-kondygnacyjnych - 24 mieszkania, każde z komórką lokatorską i 2 balkonami (w cenie mieszkania), mieszkania na piętrze są z antresolami. Wszystkie są jeszcze wolne. Metraże 40, 46 i 60 mkw. Ceny ok. 4,5-4,9 tys. zł/mkw. Przykładowo, mieszkanie o pow. 40 mkw. na I piętrze, z balkonem kosztuje 199 500 zł (ok. 4,9 tys. zł/mkw.) Planowany termin oddania: grudzień 2013.

Dom-ena
23. Ul. Olchowa/Zalęska
- trzy niskie (parter, piętro, strych) budynki w zabudowie szeregowej. W sumie 30 lokali, wolnych 21. Mieszkania z tarasem na parterze o pow. 51-62 mkw. w cenie 4600-4850 zł/mkw. (taras w cenie), mieszkania na I piętrze o pow. 51-62 mkw., przynależą do nich płatne pomieszczenia na strychu o pow. 36-53 mkw. Jeśli strych kupujemy w stanie deweloperskim, mieszkanie kosztuje 3770-3880 zł/mkw. (wliczana jest powierzchnia strychu). Jeżeli decydujemy się na zakup mieszkania ze strychem w stanie surowym, za metraż na I piętrze płacimy 4,6-4,7 tys. zł/mkw., a za metraż strychu - 1,3 tys. zł/mkw. plus 6 tys. zł za okna dachowe. W niektórych budynkach zakup komórki lokatorskiej w cenie 850-1,2 tys. zł obowiązkowy. W budynku pierwszym znajdują się: garaż 3-stanowiskowy w cenie 25 tys. zł za stanowisko, w budynku trzecim - 2-stanowiskowy garaż w cenie 40 tys. zł (za cały garaż). Do dokupienia miejsce postojowe na zewnątrz budynków w cenie 4 tys. zł. Teren ogrodzony. Termin realizacji: czerwiec 2013.

Szerbud
24. Mieszkania przy ul. Kwiatkowskiego
- 15 niewielkich budynków wielorodzinnych (ostatnie oddane zostaną we wrześniu 2012), 3-kondygnacyjne, 1- i 2-klatkowe, w każdej klatce - 8 mieszkań. W sumie 120 mieszkań. Wolnych jest jeszcze 11, o pow. 49 mkw. i 59 mkw. Cena: 4750-5000 zł/mkw. Na I i II piętrze mieszkania mają balkony, na parterze - ogródki zielone (w cenie mieszkania). Osiedle jest ogrodzone i monitorowane.

W zestawieniu uwzględniono większe inwestycje w Rzeszowie.

polecane: FLESZ: 10 matek, które zmieniły świat

Wideo

Materiał oryginalny: Gdzie i za ile w Rzeszowie budują mieszkania - Nowiny

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 9

M
Mirek

odradzam wszystkim - eDomus - z Rzeszowa !!!

wszystkie inwestycje tak pieknie wyglądają tylko na projektach!

wykończenie masakra! (mnóstwo niezgodności i uchybień)

współpraca (kontakt) i chęć załatwienia czegoś z deweloperem - masakra! (opóźnienia, niezgodności z umowami itp. o wszystko musisz prosić i kontaktować się po 10 razy , na umówione poprawki nikt nie przychodzi i nawet nie raczy zadzwonić)

jedna wielka pomyłka!!!

Odrawdzam !!!

zgłoś
a
artur

Na osiedlu Sikorskiego BOZ Development buduje piękne małe niskie apartamenty, świetna okolica, dobra tubylspam pod względem połączenia z centrum. Byłem już oglądać mieszkania standard wysoki, duże metraże parking, ogródki i dużo zielenie

zgłoś
G
Gość

Mam nadzieję, że kasę, którą zarobicie na tym całym piano przeznaczycie na dobrego korektora, albo chociaż na słowniki gramatyczne i ortograficzne dla swoich "dziennikarzy"

zgłoś
A
Aleksandra

Wypadam stąd

zgłoś
G
Gość

Uważajcie bo za złe opinie na temat płatnych artykułów można złapać bana

zgłoś
s
starszy pan

czy Wy w tej redakcji nie poupadaliście na głowy czasem ostatnio?????????

Płacić za czytanie wiadomości w necie buahahahahahahahahah

Starciliście swego jednego z największych fanów i byłem z Wami tyle lat.

Teraz mówię stanowcze NIE dla czytania za kase ŻENADA

zgłoś
h
heh

Niezły pomysł, płacić za reklamę.

zgłoś
d
durnota

Nigdy w zyciu wam nie zaplace za czytanie artykułów, dosyć się naogladam reklam na waszej stronie i jeszcze wam placić, durnota..

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3