Geo-Eko Wiki Ekoball Stal Sanok – KS WIązownica: Sprawiedliwy remis w Sanoku [ZDJĘCIA]

BB, sowato
Ekoball Stal Sanok (na niebiesko) zremisował u siebie z KS-em Wiązownica 1:1.
Ekoball Stal Sanok (na niebiesko) zremisował u siebie z KS-em Wiązownica 1:1. Tomasz Sowa
Okazjami bramkowymi, mecz Stali Sanok z KS-em Wiązownica, można byłoby obdzielić dwa lub trzy inne spotkania. Remis w meczu piłkarskiej 4 ligi Podkarpackiej wydaje się być sprawiedliwy, choć rzut karny dla gości dla niektórych był sprawą dyskusyjną.

GEO-EKO WIKI EKOBALL STAL SANOK – KS WIĄZOWNICA 1-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Ząbkiewicz 36, 1-1 Bartnik 69-karny.

Ekoball Stal: Krzanowski 7 – Wójcik (8. Kaczmarski 5), Kokoć 6, Adamiak 6, Słysz 6 – Jaklik 6 (84. Femin), Tabisz 6, Lorenc 6 (77. Sieradzki), Domaradzki 6 (77. Pielech), Ząbkiewicz 7 (77. Niemczyk) – Sobolak 6.

KS Wiązownica: Michałowicz 7 – Bartnik 7, Sokolenko 6, Halejcio 6, Baran 6 – Gil 5 (65. Pigan), Daniel 6, Soczek 6, Fedor 6 (88. Gil), Lorenc 6 – Michalik 6.
Żółte kartki: Tabisz, Kokoć.

Sędziował: Damian Kublas - 6 (Jarosław). Widzów: 300.

W pierwszej połowie więcej sytuacji strzeleckich mieli goście, choć klarowniejsze były te stwarzane przez miejscowych. Najpierw idealnej szansy nie wykorzystał Piotr Lorenc, z 5 metrów główkując prosto w bramkarza. Chwilę później nie pomylił się już Jakub Ząbkiewicz, po którego strzale z bliska piłka wylądowała pod poprzeczką. W obydwu przypadkach świetnymi podaniami popisał się Sebastian Sobolak. Stalowcy mogli podwyższyć prowadzenie, bo z wolnego groźnie uderzył Rafał Domaradzki. Natomiast tuż przed przerwą świetną okazję do wyrównania miała drużyna przyjezdna, po efektownym rajdzie Marka Soczka.

Po zmianie stron Ekoball Stal zaczął uważniej grać w defensywie, natomiast drużyna z Wiązownicy uparcie dążyła do zdobycia wyrównującej bramki. Udało jej się to po dość kontrowersyjnej decyzji sędziego, który odgwizdał karnego za faul Konrada Kaczmarskiego na Michale Danielu. "Jedenastkę" mocnym strzałem pod poprzeczkę pewnie wykorzystał Paweł Bartnik. W ostatnich minutach obie drużyny dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki, więc mecz się otworzył. Mimo kolejnych okazji bramkowych wynik nie uległ już zmianie, choć w samej końcówce "piłkę meczową" miał na nodze Sobolak.