GIODO: Lepiej uważać z podawaniem w sklepach kodu pocztowego!

Redakcja
Generalny Inspektor Danych Osobowych sugeruje, żeby podawać kod pocztowy zbliżony do prawdziwego
Generalny Inspektor Danych Osobowych sugeruje, żeby podawać kod pocztowy zbliżony do prawdziwego GIODO
Pytają nas o kod np. w Castoramie, Carrefourze czy drogeriach Natura.

Jak poinformowało Radio TOK FM, GIODO radzi, żeby nie ujawniać prawdziwych informacji, bo mogą posłużyć do bardzo szczegółowego profilowania klientów.

Informacje podawane przy kasie mogą być wykorzystywane jeszcze w innym celu. - Kiedy płacimy kartą, pojawiają się w bazie cztery ostatnie cyfry z jej numeru. W połączeniu z kodem pocztowym pozwala to z dużą trafnością wskazać konkretną osobę, bo rzadko zdarza się, żeby u dwóch mieszkających w pobliżu osób występowała ta sama kombinacja ostatnich cyfr na karcie płatniczej - wyjaśnił Wojciech Wiewiórowski, _generalny inspektor danych osobowych _Radiu TOK FM.

Generalny Inspektor Danych Osobowych sugeruje, żeby podawać kod pocztowy zbliżony do prawdziwego: - W ten sposób możemy pomóc sklepowi, ale nie ujawniać ważnych informacji na swój temat.  Zaznacza przy tym w cytowanej rozmowie z TOK FM, że nie ma absolutnie żadnych dowodów, by sklepy rzeczywiście wykorzystywały dane w takim celu: - Traktujemy to jako pewną możliwość, na którą warto uważać.

 

Źródło: TOK FM

Wideo

Materiał oryginalny: GIODO: Lepiej uważać z podawaniem w sklepach kodu pocztowego! - Gazeta Pomorska

Dodaj ogłoszenie