Giro d'Italia. Mads Pedersen najlepszy w szóstym etapie wyścigu

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Mads Pedersen, zwycięzca szóstego etapu Giro d'Italia.
Mads Pedersen, zwycięzca szóstego etapu Giro d'Italia. Fot. PAP/EPA/Luca Zennaro
Duńczyk Mads Pedersen z ekipy Trek-Segafredo wygrał szósty etap kolarskiego wyścigu Giro d'Italia, ze startem i metą w Neapolu (162 km). Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachował Norweg Andreas Leknessund (DSM).

Mads Pedersen wygrał 6. etap Giro d'Italia

Pedersen najszybciej finiszował z peletonu, wyprzedzając Włocha Jonathana Milana (Bahrain-Victorious) i Niemca Pascala Ackermanna (UAE Team Emirates).

Około 300 metrów przed metą rozpędzona zasadnicza grupa doścignęła dwóch uciekających zawodników - Włocha Alessandro De Marchiego (Jayco AlUla) i Australijczyka Simona Clarke'a (Israel-Premier Tech).

W czołówce klasyfikacji generalnej Leknessund wciąż ma 28 sekund przewagi nad faworytem wyścigu Belgiem Remco Evenepoelem (Soudal-Quick Step), który w czwartek dochodził do sił po dwóch kraksach na poprzednim etapie. Trzecie miejsce, ze stratą pół minuty, zajmuje Francuz Aurelien Paret-Peintre (AG2R Citroen).

Mads Pedersen ze zwycięstwem etapowym w trzech wielkich turach

Pedersen, mistrz świata ze startu wspólnego z 2019 roku, został 104. kolarzem w historii, który odniósł zwycięstwa etapowe w trzech wielkich tourach: Giro d'Italia, Tour de France i Vuelta a Espana.

Jedyny polski kolarz w stawce - Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe) ukończył etap ponad trzy minuty za peletonem i w klasyfikacji generalnej zajmuje 114. miejsce.