Tomasz Kuczyński
GKS Tychy zremisował ze Stalą Mielec 1:1 (0:1)
GKS Tychy zremisował ze Stalą Mielec 1:1 (0:1) Karina Trojok
W pierwszym meczu 24. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy zremisował ze Stalą Mielec 1:1 (0:1). Bramki zdobyli: Łukasz Sołowiej (51-głową) - Bartosz Nowak (25). Gości w samej końcówce uratował poprzeczka po strzale Łukasza Grzeszczyka.

W zespole GKS-u z powodu urazów nie mogli zagrać Dawid Abramowicz i Maciek Mańka. Na lewej obronie wystawiony został więc Keon Daniel.

- „Kiki” to bardzo uniwersalny zawodnik. Już czasie naszej pracy w Miedzi Legnica grywał na lewej stronie obrony, choć wiadomo, że nominalnie jego pozycja to środek pomocy – wyjaśnił swą decyzję trener Ryszard Tarasiewicz.

Od początku mecz był otwarty i widać było, że obie drużyny grają o pełną pulę. W 9. minucie tyszanie mocno postraszyli Stal. Z rzutu wolnego sprzed bocznej linii pola karnego uderzył Hiszpan Omar Monterde i piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Seweryna Kiełpina.

Stal w odpowiedzi zdobyła bramkę. Piłka w polu karnym chodziła jak po sznurku. Grzegorz Tomasiewicz podał do Łukasza Janoszki, dostał podanie zwrotne od „Ecika i zagrał w pole bramkowe, a Bartosz Nowak z bliska pokonał Konrada Jałochę.

Tyszanie starali się odrobić straty, co nie było łatwe przy dobrze zorganizowanej Stali. W 38. minucie GKS mógł nawet stracić drugą bramkę po kontrze rozpoczętej podaniem Kiełpina – Andreja Prokić był szybszy od obrońców, ale brakło mu tchu i strzelił z 16 metrów nad poprzeczką zamiast „wjechać” w pole karne.

W 51. minucie gospodarze cieszyli się z wyrównania. Z rzutu rożnego podał Łukasz Grzeszczyk i Łukasz Sołowiej główką zaliczył pierwszą bramkę w barwach GKS. Trafienie napędziło gospodarzy, którzy chcieli zadać następny cios. W 65. minucie zza pola karnego strzelił Sebastian Steblecki. Piłka po rykoszecie zmierzała pod poprzeczkę i Kiełpin świetną interwencją uratował swój zespół. Chwilę później bramkarza gości zatrudnił Grzybek, następnie Edgar Bernhardt.

W końcówce mieliśmy jeszcze emocje, które dodatkowo rozgrzały publiczność. Stal atakowała, a GKS wyprowadzał szybkie kontry. W czwartej doliczonej minucie strzelał Grzeszczyk, piłka po rykoszecie od obrońcy trafiła w poprzeczkę! Zabrakło niewiele, aby tyszanie zgarnęli 3 punkty.

GKS Tychy – Stal Mielec 1:1 (0:1)

0:1 Bartosz Nowak (25), 1:1 Łukasz Sołowiej (51-głową)

GKS Tychy:Jałocha - Grzybek, Biernat, Sołowiej, Daniel - Adamczyk (63. Bernhardt), J. Piątek, Steblecki, Grzeszczyk, Monterde - Piątkowski.

Stal Kiełpin - Spychała, de Amo, Dobrotka, Getinger - Janoszka (61. Mendi), Soljić, Urbańczyk (87. Gąsior), Nowak, Tomasiewicz (88. Gojko) - Prokić.

Żółte kartki: Grzybek, Daniel - Grzybek, Daniel - Getinger, Mendi, Tomasiewicz, Urbańczyk.

Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin)

Widzów: 2978

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Raków Częstochowa wygrywa z kim chce i jak chce

Magazyn Sportowy Dziennika Zachodniego KIBIC

Materiał oryginalny: GKS Tychy – Stal Mielec 1:1 RELACJA + ZDJĘCIA Działo się! Dwie bramki, słupek i poprzeczka - Dziennik Zachodni