Głogovia Głogów wygrała na wyjeździe z MKS-em Kańczuga. Efekt nowej miotły?

Kańczuga uległa u siebie Głogovii
Kańczuga uległa u siebie Głogovii J. Czech
Głogovia Głogów Małopolski pokonała na wyjeździe MKS Kańczuga 3:0. Na ławce trenerskiej po raz pierwszy zasiadł nowy trener Jakub Słomski, który zmienił Adama Wałczyka.

Jakub Słomski został nowym trenerem Głogovii. Znany w regionie szkoleniowiec prowadził między innymi takie ekipy, jak Izolator Boguchwała, Limblach Zaczernie (awans do III ligi), czy ostatnio Lechię Sędziszów Małopolski. Zastąpił na tym stanowisku Adama Wałczyka (zrezygnował z przyczyn osobistych) dosłownie tuż przed meczem w Kańczudze. Mecz zapowiadał się ciekawie, wszak na ławce miejscowych zasiadał również młody stażem jeśli chodzi o pracę w Kańczudze Krzysztof Sierżęga.

Gospodarze też mieli zresztą wiele do udowodnienia, ponieważ – podobnie jak Głogovia – sukcesów ostatnio wielkich nie notowali, co zresztą znajdowało odzwierciedlenie w czwartoligowej tabeli.

Pierwsza połowa zdawała się potwierdzać te przypuszczenia, choć bliższa zdobycia gola była Głogovia, ale w 27. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Bartłomiej Buczek. Po przerwie goście zaczęli punktować Kańczugę. Wykorzystywali wypracowywane przez siebie okazje, sprawiając, że debiut Jakuba Słomskiego w Głogovii wypadł naprawdę okazale.

MKS Kańczuga - Głogovia Głogów Młp. 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Pilecki, 0:2 G. Płonka 69, 0:3 Przybyło 84.

Kańczuga: Przewrocki – Gurak, K. Borcz ż, Cieleń, Frankiewicz ż – Piestrak (65 Kubicki), Barszczak, Struś ż, Kielich, Ostrzywilk (65 Bawor) – Dziedzic. Trener Krzysztof Sierżęga.

Głogovia: Lipka – Kłak, Hus, Tarnowski (69 Czado), Pilecki (85 Tetlak ż) – Gil, Bożek, Kloc, Pałys-Rydzik (77 Odrzywolski) – Buczek (80 Przybyło), G. Płonka (84 Rembisz). Trener Jakub Słomski.

Sędziował Tomasiewicz (Dębica). Widzów 150.