Głogovia wypunktowała Sokoła Kolbuszowa Dolna nad Nilem

Łukasz PadoZaktualizowano
Piłkarze z Głogowa mają powody do radości. To ich drugie zwycięstwo w dwóch meczach. Głogovia Głogów Młp.
Głogovia Głogów Małopolski pozostaje liderem 4 ligi podkarpackiej. Piłkarze Adama Wałczyka pokonali na wyjeździe 4:0 Sokoła Kolbuszowa Dolna.

Sokół Kolbuszowa Dolna – Głogovia Głogów Młp. 0:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Szymański 27, 0:2 Chamera 30, 0:3 Pałys-Rydzik 71, 0:4 Korbecki 90.

Sokół: Kaszuba 4 – B. Karkut 4, Ilnickij 6, Skowron 0 CZK [32, faul taktyczny], Dziedzic 4 (70 P. Karkut), Gorzelany 5 (80 Płudowski), Kołacz 6, Sroka 4 (65 Wójcik), Miśko 6 (75 Korab), Giermata 4 (46 Aab 4), Adranowicz 5 (73 Serwon). Trener Waldemar Mazurek.

Głogovia: Lipka 6 – Szkolnik 7, Kozubek 8, Kłak 6, Delekta 6 – Szyszka 7, Chamera 7 (86 Złamaniec), Pałys-Rydzik 7 (72 Korbecki), Skoczylas 6 (55 Szczoczarz), Codello 6 (80 NIeckarz), Szymański 8 (63 Hajkowicz). Trener Adam Wałczyk.

Sędziował: Horoszkiewicz – 6 (Przeworsk). Widzów 400 (ok 100 z Głogowa).

- Wynik wskazuje, że było z nami kiepsko, ale nie byliśmy gorszym zespołem, jeśli chodzi o samą grę. W pewnym sensie można powiedzieć, że przeważaliśmy – mówi Waldemar Mazurek, trener Sokoła.

Głogovia pokonała rywala doświadczeniem i cierpliwością w ataku. Pierwszy kwadrans był pod dyktando gospodarzy i tylko sami mogą do siebie mieć pretensje, że nie wyszli na prowadzenie. Najbliższy strzelenia gola była Kamil Adranowicz, ale piłka po jego uderzeniu otarła się jedynie o słupek braki rywala i wyszła poza boisko.

„Sokołom” skrzydła podciął Krzysztof Szymański. Piękną przewrotką dał prowadzenie Głogovii i to ona złapała wiatr w żagle. Kolejne wydarzenia potoczyły się bardzo szybko. Podwyższył Adrian Chamera, a chwilę potem miejscowi grali już w dziesiątkę. Andrzej Skowron sfaulował przed polem karnym Skoczylasa, który zdaniem sędziego wychodził na czystą pozycję.

Co z tego, że gospodarze przez następnych kilkadziesiąt minut byli częściej przy piłce i częściej przebywali na połowie rywala, skoro nie potrafili tego przełożyć na okazje bramkowe.

- Głogovia nas zwyczajnie wypunktowała – podsumował trener Mazurek.

- Chłopaki konsekwentnie realizują to, co mówimy sobie w szatni. Gratuluję im wygranej i skupiamy się na kolejnym meczu – skomentował dyplomatycznie trener Wałczyk. Po czym dodał. – Sokół jednak nas zaskoczył na początku. Przez pierwsze piętnaście minut nie mogliśmy wyjść z połowy, ale gdy strzeliliśmy bramkę, rywal się posypał.

Sokół przeważał, nawet grając w osłabieniu. Sytuacji bramkowych gospodarze jednak nie potrafili sobie stworzyć. Głogovia z kolei mogła się pokusić o bardziej okazałe zwycięstwo, bo bliscy strzelenia gola byli m.in. Nieckarz i Szczoczarz.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze