NOWINY
  POLECAMY

  Ciekawostki ze świata sportu!

  Rozwiń
  NOWINY
  Zwiń

  Ciekawostki ze świata sportu!

  • Piękne pływaczki w kalendarzu
  • Kibice z Podkarpacia na skokach w Zakopanem
  • Żużlowcy z Rzeszowa spotkali się z kibicami

  Głosował abp Jan Martyniak

  Głosował abp Jan Martyniak

  jm, drm

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Głosuje Abp Jan Martyniak

  Głosuje Abp Jan Martyniak ©DARIUSZ DELMANOWICZ

  PRZEMYŚL. W sobotę rano głosował metropolita przemysko-warszawski obrządku bizantyjsko-ukraińskiego, ks. abp Jan Martyniak.
  Głosuje Abp Jan Martyniak

  Głosuje Abp Jan Martyniak ©DARIUSZ DELMANOWICZ

  W rozmowie z dziennikarzem "Nowin" podkreślił, że referendum było bardzo potrzebne, gdyż o rzeczy ważne należy zapytać społeczeństwo, które powinno wyrazić swoją wolę. Dodał jednak, że minusem jest to, iż referendum dzieli społeczeństwo. - Osobiście biorę udział w głosowaniu, bo uważam, że jest to obowiązkiem każdego - powiedział abp Martyniak. - Ja zaś należę do Episkopatu Polski, który zachęcał do wzięcia udziału. Ludzie, którzy nie głosowali, potem powinni milczeć, a tymczasem tak zwykle bywa, że to oni właśnie najwięcej krzyczą.
  Głosowały Karmelitanki Bose
  PRZEMYŚL. W Obwodowej Komisji Wyborczej nr 24 głosowały siostry Karmelitanki Bose, którym reguła zakonna nie zezwala na opuszczanie klasztornych murów.

  Mogą je opuścić tylko ze względu na stan zdrowia lub z powodu doniosłej rangi wydarzeń, do jakich zaliczyły referendum unijne. Ostatnio 10-osobowa grupa sióstr opuściła klasztor w ub. roku, udając się do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym. Wcześniej wychodziły jedynie w dniach wyborów samorządowych i parlamentarnych. - Udział w referendum traktujemy jako nasz moralny obowiązek - powiedziała dziennikarzowi "Nowin" siostra przełożona. - Jesteśmy przecież w Kościele, a Kościół jest z narodem.
  Obecnie w przemyskim klasztorze przebywa 26 Karmelitanek Bosych.

  Konno do urny
  JAŚLISKA. Niecodzienny widok można było oglądać w niedzielę przed lokalem wyborczym nr 7 w Jaśliskach. Grupa kilkunastu konnych przyjechała zagłosować w referendum.

  Grupę przyprowadziła dr Jolanta Salita, prodziekan kierunku "turystyka i rekreacja" AWF w Warszawie. Studenci przyjechali w Beskid Niski na rajd konno-rowerowy. Jak jeden mąż postanowili zagłosować. Jadąc z Polan Surowicznych do Lipowca zatrzymali się w Jaśliskach. Mieszkańcy miejscowości, zaintrygowani tym widokiem, zbiegli się pod lokal wyborczy.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo