Kozienice w dół, Jadar i Invest Warka w górę

Jerzy Stobiecki
Kamil Gutkowski (w ataku), kapitan Jadaru Radom, poprowadził zespół do zwycięstwa nad Górnikiem Radlin, chociaż w czasie meczu nie zabrakło nerwowych momentów. M. Skorupa
Dobry występ ekipy WTS RO.SA-Invest Warka przeciwko faworytowi z Augustowa. Porażka Kozienic, zwycięstwo Jadaru.

Siatkarze II-ligowego Jadaru Radom wygrywali 2:0 w setach i prowadzili w trzeciej partii 23:18. Przegrali trzecią odsłonę i przez długi czas zanosiło się na tie-breaka. Młodzież, która nieraz pokazała, że rządzi się własnymi prawami, zdołała jednak uporządkować szyki i wygrać, inkasując komplet potrzebnych punktów.

O niespodziankę postarała się drużyna z Warki, urywając punkty wyżej notowanemu rywalowi. Podejmujący faworyzowany Ślepsk Augustów podopieczni Andrzeja Wardy chociaż przegrali 2:3 zagrali jedno z lepszych spotkań w sezonie. Porażkę poniósł trzeci z II-ligowców KKS Armat Kozienice, który przegrał 1:3 z liderem 3. grupy Pekpolem Ostrołęka.

NIESPODZIANKA W WARCE

KKS Armat Kozienice - Pekpol Ostrołeka 1:3 (18:25, 20:25, 25:22, 18:25).
Kozienice: Kalita, Grzelczak, Otwinowski, Borkowski, Jeziorowski, Żuchowski - Kowal (libero).

Trener Marcin Zmitrowicz niestety nie miał możliwości przeprowadzenia żadnej zmiany. Kontuzjowany Dominik Wójcicki, który potrafił swoim wejściem poderwać kolegów, mógł tym razem jedynie im kibicować. Lider okazał się dla drużyny kozieniczan zbyt mocny, odnosząc w szóstym pojedynku obu zespołów pierwsze zwycięstwo.

WTS RO.SA-Invest Warka - Ślepsk Augustów 2:3 (19:25, 25:22, 20:25, 25:21, 13:15).
Warka: Budzyński, Budziński, Maślanka, Staniec, Morawski, Frysztak - Surmacz (libero).

Siatkarze z Warki postarali się o niespodziankę, urywając punkt faworyzowanej ekipie z Augustowa. Mogli sprawić jeszcze większego psikusa gościom, jednak podopiecznym Andrzeja Wardy zabrakło konsekwencji. Zdaniem trenera, o porażce w tie-breaku zadecydowała większa liczba błędów, popełnionych przez miejscowych.
W innych meczach: Pronar Hajnówka - Ósemka Siedlce 2:3, GTS Gdańsk - AZS UWM II Olsztyn 1:3, Wilga Garwolin - Legia Warszawa 2:3.

< 1 - zielone, 9 - żółte, 10 - czerwone>
W następnej kolejce, 15 grudnia: Siedlce - Kozienice, Legia - Warka.

NIERÓWNY JADAR

Jadar Radom - Górnik Radlin 3:1 (25:15, 25:18, 27:29, 25:20).
Jadar: Skrok, Gutkowski, Słomka, Żaliński, Bucki, Kleczaj - Biliński (libero) oraz D. Sąpór, Ferens, Obremski, Akala.

Radomianie niemal tradycyjnie zagrali bardzo nierówno. Po wysoko wygranych dwóch setach, w trzeciej partii prowadzili pięcioma punktami. Wtedy trener Arkadiusz Sawiczyński zdecydował się na zmiany, wprowadzając na boisko kadetów. Zespół zupełnie się pogubił, pomyłki w nerwowej końcówce zdarzyły się nawet kapitanowi Kamilowi Gutkowskiemu. Powrót na boisko Wojciecha Żalińskiego nie pomógł i radomianie przegrali seta na przewagi. W czwartym secie do stanu po 19 ekipa z Radlina stawiała zacięty opór, ale ostatecznie radomianom udało się rozstrzygnąć seta i mecz na swoją korzyść.

W innych meczach: MOS Będzin - AZS Politechnika Krakowska 1:3, Błękitni Ropczyce - MOS Wola Warszawa 1:3, Hejnał Kęty MCKiS Jaworzno 3:1, Fart Kielce - Karpaty Krosno - przełożony.