"Gołąb" wicemistrzem Europy

mawa
Facebook M. Gołębiowskiego
Na rozgrywanych w Genewie akademickich mistrzostwach Europy w tenisie stołowym, Mateusz Gołębiowski do tytułu mistrzowskiego w drużynie dołożył medal w turnieju indywidualnym.

Student Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej w drodze po srebrny medal pokonał w ćwierćfinale i półfinale Rosjan, by ulec w finale Czechowi Michalowi Benesowi 2:4.

Inni reprezentanci Politechniki Rzeszowskiej zajęli: miejsca5-8 Michał Dąbrowski oraz 9-16 Mateusz Czernik i Piotr Cyrnek.

W deblach nasze pary odpadły: w 1/8 Czernik/ Cyrnek i w ćwierćfinale "Gołąb"/ Dąbrowski.

W ten sposób studenci Politechniki Rzeszowskiej zdobyli do tej pory w siedmiu edycjach akade- mickiego europejskiego czempionatu 26 medali: 8 złotych, 4 srebrne i 14 brązowych.