Gole Patryka Klimali, Łukasza Poręby i Patryka Szysza. Młodzieżowcy na boisku: 3. kolejka PKO Ekstraklasy [RAPORT]

Jacek Czaplewski
Patryk Szysz z debiutancką bramką dla "Miedziowych"
Patryk Szysz z debiutancką bramką dla "Miedziowych" Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
PKO Ekstraklasa. Trzy gole młodzieżowców na kolejkę to chyba niezły wynik? A tyle obejrzeliśmy w 3. serii gier - wszystkie w spotkaniu Zagłębia Lubin z Jagiellonią Białystok (2:2). Ciekawym zjawiskiem okazało się również to, że Lech Poznań kończył mecz z ŁKS-em Łódź (2:1) mając w składzie aż sześciu graczy z rocznika 1998 i młodszych.

Występy młodzieżowców w 3. kolejce PKO Ekstraklasy
Arka Gdynia - Kamil Antonik (rocznik 1998) - Jeszcze musi zaczekać na gola lub asystę. W meczu z Koroną Kielce biegał do 80 minuty. Zmienił go Dawit Schirtladze.
Mateusz Młyński (2001) - W 66. minucie wszedł za Nabila Aankoura.

Cracovia - Sylwester Lusiusz (1999) - Tym razem zamienił się rolami z Pestką. To znaczy zagrał jako podstawowy gracz. I to z Rakowem Częstochowa aż do 88 minuty.
Kamil Pestka (1998) - Na końcówkę wszedł za Lusiusza właśnie.

Górnik Zabrze - Przemysław Wiśniewski (1998) - Cały mecz z Wisłą Kraków. Tak jak i reszta defensywy pogubił się przy bramce Chuki z 94 minuty.
Daniel Ściślak (2000) - Wszedł na pół godziny za Alasanę Manneha.
David Kopacz (1999) - W 75. minucie zastąpił Łukasza Wolsztyńskiego.

Jagiellonia Białystok - Patryk Klimala (1998) - Wrócił do składu i zdobył pierwszą bramkę. Przełamanie nastąpiło w meczu z Zagłębiem Lubin.

Korona Kielce - Paweł Sokół (2000) - Prawie udało się zachować czyste konto przeciw Arce Gdynia. Prawie, bo bombę odpalił Adam Deja:

Lechia Gdańsk - Karol Fila (1998) - Gra dużo i nieźle. Tym razem całe spotkanie zaliczył z Wisłą Płock.
Tomasz Makowski (1999) - Biegał przez pełne 90 minut w środku pola. Dał radę.
Adam Chrzanowski (1999) - W 88. minucie zmienił Macieja Gajosa. Zdążył złapać żółtą kartkę.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - Pierwsze czyste konto w sezonie. Bogiem a prawdą ze Śląskiem Wrocław nie miał jednak wiele pracy.

Lech Poznań - Robert Gumny (1998) - Od początku do końca przeciw ŁKS-owi Łódź.
Tymoteusz Puchacz (1999) - Dostał szanse na lewej obronie wobec kontuzji Wołodymyra Kostewycza. Wytrzymał do ostatniego gwizdka.
Kamil Jóźwiak (1998) - On także na boisku do samego końca. Już na dobre wygryzł ze składu Macieja Makuszewskiego.
Filip Marchwiński (2002) - W 73. minucie zmienił Joao Amarala. Dostał kartkę tak jak i zresztą Portugalczyk.
Paweł Tomczyk (1998) - W 81. minucie zastąpił Christiana Gytkjaera.
Jakub Moder (1999) - No i dostał szansę. Po występie dla rezerw (2 liga) zaliczył kilka minut w ekstraklasie. Od 85 minuty grał bowiem za bohatera Darko Jevticia.

ŁKS Łódź - Jan Sobociński (1999) - Tym razem bez kartki. Przeciw Lechowi Poznań naturalnie rozegrał pełny mecz.

Piast Gliwice - Patryk Dziczek (1998) - Z Pogonią Szczecin dane mu było zagrać do 83 minuty. Potem wszedł kapitan Gerard Badia.
Dominik Steczyk (1999) - Na murawie zameldował się w 63. minucie. Zmienił Piotra Parzyszka.

Pogoń Szczecin - Sebastian Kowalczyk (1998) - Cały mecz przeciw Piastowi Gliwice.
Marcin Listkowski (1998) - Od 62 minuty, od 63, 65 - trener Kosta Runjaic jest konsekwentny w stawianiu na tego zawodnika. Tym razem z ławki wpuścił go za Michalisa Maniasa.

Raków Częstochowa - Miłosz Szczepański (1998) - Cały mecz z Cracovią - tym razem nieudany.
Michał Skóraś (2000) - W 80. minucie zmienił Emira Azemovicia.

Śląsk Wrocław - Przemysław Płacheta (1998) - Do 84 minuty grał z Legią Warszawa.
Adam Łyszczarz (1999) - Zaliczył pierwsze minuty w tej edycji. Było ich niewiele, bo zmienił Płachetę.

Wisła Kraków - Kamil Wojtkowski (1998) - Trzeci raz w pełnym wymiarze czasowym - tym razem z Górnikiem Zabrze. Przy golu zaliczył tzw. asystę drugiego stopnia:

Wisła Płock - Damian Michalski (1998) - Witamy debiutanta! Wychowanek GKS Bełchatów zagrał od początku przeciw Lechii Gdańsk. Po 58 minutach został jednak zmieniony.
Olaf Nowak (1998) - Wszedł za Michalskiego. Nic nie wskórał.

Zagłębie Lubin - Łukasz Poręba (2000) - Ustalił wynik meczu z Jagiellonią Białystok. Był to jego drugi gol dla "Miedziowych", ale pierwszy w tym sezonie.
Patryk Szysz (1999) - On także zdobył drugą bramkę dla zespołu. Przepiękną:

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
1 GOL: Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Patryk Szysz (Zagłębie Lubin), Paweł Tomczyk (Lech Poznań).