Góra śmieci płynie przez Wisłok w Rzeszowie i straszy...

  Góra śmieci płynie przez Wisłok w Rzeszowie i straszy spacerowiczów [WIDEO]

  Anna Janik

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Góra śmieci płynie przez Wisłok w Rzeszowie i straszy spacerowiczów [WIDEO]

  ©Screen z Facebooka

  Taki widok mogli zastać w sobotę spacerujący wzdłuż rzeszowskich bulwarów. Film, pokazujący zaśmiecony Wisłok opublikowała na swoim profilu na Facebooku Marta Niewczas.
  Góra śmieci płynie przez Wisłok w Rzeszowie i straszy spacerowiczów [WIDEO]

  ©Screen z Facebooka

  „ Co się stało w Rzeszowie, ze tyle śmieci płynie rzeką Wisłok? Skąd i dokąd one płyną? Gdzie ekolodzy? - pyta na Facebooku Marta Niewczas. Na zamieszczonym przez nią filmie widać jak Wisłok przykrywa przykrywa gęsty kożuch zanieczyszczeń. Śmieci spływają z miejscowości położonych powyżej miasta, część utyka w zalewie, reszta płynie z prądem dalej. Skąd u nas ta góra śmieci?

  Jak się okazuje, przypłynęły aż z Krosna. A bezpośrednią przyczyną są roztopy i podwyższony stan wód.

  - Jak wiadomo w weekend mieliśmy dodatnie temperatury, co spowodowało roztopy. Poziom wody się podniósł i zabrał z brzegów wszystko to, co mieszkańcy miasta i regionu tam wyrzucają - tłumaczy Wojciech Kłosowicz, dyrektor Zarządu ZlewniWisłoka w Krośnie. - Dodatkowo w rzece było sporo kry, z którą płyną także gałęzie i wszystko, co kra z sobą „zabierze”. Faktycznie nie wygląda to najlepiej i nie najlepiej świadczy o kulturze mieszkańców naszego regionu. Bardzo nad tym ubolewamy- dodaje dyrektor.

  Problem stał się widoczny także dlatego, że spiętrzenie wód spowodowało konieczność otwarcia śluz na zaporze w Rzeszowie. Przez to rzeka śmieci przepływała dosłownie pod nosem tłumnie spacerujących na bulwarach rzeszowian.

  Władze Rzeszowa o problemie dowiedziały się od nas. Jak usłyszeliśmy, Wisłok jest regularnie sprzątany i będzie także w tym przypadku. Najwięcej śmieci zazwyczaj służby znajdują na brzegach Wisłoka w okolicy ZUS-u i ul. Siemiradzkiego.  POPULARNE NA NOWINY24:


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (34)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (34) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  NAUCZYCIEL NA MEDAL

  NAUCZYCIEL NA MEDAL

  "Przebój sezonu" - komedia omyłek w listopadzie w Rzeszowie