2 1 połowa

Radomiak Radom

1

0 1 połowa

• Radomiak od samego początku drugiej połowy ruszył do odrabiania strat. Wymarzone wejście zaliczył Karol Podliński, który już niespełna minutę po wejściu na boisko wpisał się na listę strzelców. To jednak nie wystarczyło gościom do wywiezienia z Łęcznej choćby punktu. Na wysokości zadania stawał bowiem Maciej Gostomski, albo zawodnicy Radomiaka pudłowali, jak Maciej Świdzikowski. Dobrej okazji na podwyższenie prowadzenia Górnika nie wykorzystał z kolei Przemysław Banaszak, ale dla gospodarzy najważniejsze jest zwycięstwo. Beniaminek ma komplet 12 punktów i znajduje się na podium. To już wszystko na dziś, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na jutrzejsze relacje z Fortuna 1 Ligi!

• Koniec meczu! Górnik Łęczna wygrał z Radomiakiem Radom 2:1!

• W końcówce przy piłce Górnik. Wygląda na to, że gospodarze utrzymają korzystny rezultat.

• Z żółtą kartką również Adam Banasiak.

• Mocno protestuje przeciwko decyzjom arbitra Dariusz Banasik. Szkoleniowiec Radomiaka odesłany na trybuny.

• Nie ma też Serhija Krykuna. Wchodzi Aron Stasiak.

• Jeszcze dwie zmiany w Górniku. Opuszcza murawę Michał Goliński, pojawia się Maciej Orłowski.

• Cztery minuty doliczył jeszcze arbiter.

• Radomiak bliski wyrównania! Świdzikowski główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale uderzył nad poprzeczką.

• Trzecia zmiana w Górniku. Kończy występ Bartosz Śpiączka, za niego Karol Struski.

• Z ostrego kąta uderzał Krykun, ale trafił tylko w boczną siatkę.

• Zmiana numer cztery w Radomiaku. Schodzi Damian Gąska, pojawia się Milan Kvocera.

• Kolejne dośrodkowania w pole karne Górnika nie przynoszą efektu. Maciej Gostomski spokojnie łapie piłkę.

• Śpiączka przewrócił się w polu karnym, ale także tym razem arbiter nie dyktuje "jedenastki".

• Karol Angielski z żółtą kartką.

• Nie ma również Leandro. Wszedł Alain Ebwelle.

• Podwójna zmiana w Radomiaku. Schodzi Miłosz Kozak, na murawie melduje się Dominik Sokół.

• To powinien być gol dla Górnika! Banaszak spudłował jednak z kilku metrów!

• Mogło być groźnie po kontrze Górnika. Nikt nie doszedł jednak do dośrodkowania Banaszaka.

• Piłkarze Radomiaka reklamują zagranie Midzierskiego ręką w polu karnym. Arbiter jest niewzruszony, nie ma "jedenastki".

• Występ kończy też strzelec pierwszego gola, Paweł Wojciechowski. Za niego Przemysław Banaszak.

• Podwójna zmiana w Górniku Łęczna. Schodzi Marcin Stromecki, w jego miejsce Bartłomiej Kalinkowski.

• Strzał Bogusza został zablokowany, będzie jeszcze rzut rożny dla gości.

• Teraz żółtą kartką upomniany z kolei Bartosz Śpiączka.

• Mateusz Cichocki ostro sfaulowal Pawła Wojciechowskiego. Już trzeci obrońca Radomiaka z żółtą kartką.

• Dobra interwencja Gostomskiego po dośrodkowaniu z lewej strony boiska.

• Kochalski bardzo ładnie zagrał do Angielskiego, lecz napastnik gości nie opanował piłki w polu karnym.

• Okazję na strzał miał Kozak, ale nie była to dobra próba.

• Kontrę Górnika faulem przerwał Damian Jakubik. Żółta kartka dla piłkarza Rakowa.

• Kolejna okazja dla Podlińskiego, tym razem uderzył zza "szesnastki", ale nie po raz pierwszy skórę Górnikowi ratuje Gostomski!

• Wymarzone wejście na boisko notuje Karol Podliński! Napastnik Radomiaka wyskoczył najwyżej w powietrze po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zdobył gola kontaktowego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA RADOMIAKA! KAROL PODLIŃSKI!

• Goście od razu ruszyli do ataku! Gostomski znakomicie obronił jednak strzał Gąski!

• Mamy zmianę w zespole Radomiaka. Na drugą połowę nie wyszedł Mateusz Lewandowski. Zastąpił go Karol Podliński.

• Znów gramy!

• W Łęcznej Radomiak był stroną dominującą, zdecydowanie częściej atakował bramkę rywali, ale Maciej Gostomski nie dał się pokonać. Golkiper gospodarzy dobrze obronił strzały Leandro oraz Artura Bogusza, fatalnie przestrzelił natomiast Mateusz Cichocki. Goście byli w natarciu, lecz do przerwy przegrywają 0:2. Górnik miał bowiem dwie okazje i dwukrotnie pokonał Mateusza Kochalskiego. Najpierw akcję beniaminka wykończył Paweł Wojciechowski, a później rezultat podwyższył Bartosz Śpiączka. Czy Radomiak w drugiej połowie będzie skuteczniejszy i zdoła odrobić straty? Wracamy za około 10 minut.

• Koniec pierwszej połowy!

• W ataku wciąż Radomiak, ale obrońcy Górnika wybijają piłkę na aut.

• Dwie minuty doliczył jeszcze do pierwszej połowy arbiter.

• Gąska uderzył sprzed pola karnego, lecz ten strzał był bardzo niecelny.

• Jakubik faulował rywala, akcja Radomiaka przerwana.

• Znów blisko gola Radomiak! Leandro podał do Angielskiego, ten obsłużył Bogusza, lecz ostatni z piłkarzy gości z dziesięciu metrów trafił w golkipera Górnika!

• Trwają ataki Radomiaka. Gospodarze radzą sobie jednak z kolejnymi dośrodkowaniami.

• Sporo chaosu mamy teraz w poczynaniach obu drużyn. Brakuje dokładności, a gra toczy się głównie w środku pola.

• Przewrócił się w polu karnym Angielski, lecz milczy gwizdek arbitra.

• Odpowiada Radomiak, ale po strzale Kozaka i rykoszecie jest tylko rzut rożny.

• Zabójczo skuteczni są dziś gospodarze! Prostopadłe podanie do Bartosza Śpiączki, który przymierzył sprzed pola karnego i precyzyjnym strzałem nie dał szans Mateuszowi Kochalskiemu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! BARTOSZ ŚPIĄCZKA!

• Maciej Świdzikowski zarobił żółtą kartkę.

• To powinien być remis! Mateusz Cichocki znalazł się z piłką kilka metrów przed bramką Górnika, lecz fatalnie przestrzelił!

• Teraz sprzed pola karnego szczęścia próbował Kozak. Gostomski był na posterunku.

• Odpowiada Radomiak. Strzelał Bogusz, lecz był rykoszet i skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Gospodarze bronili się od początku meczu, ale ich pierwsza dobra akcja przyniosła im prowadzenie! Serhij Krykun dośrodkował w pole karne, Bartosz Śpiączka zgrał piłkę głową do Pawła Wojciechowskiego, a ten wykończył akcję Górnika pewnym strzałem!

• GOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! PAWEŁ WOJCIECHOWSKI!

• Kozak uderzył sprzed pola karnego, ale piłka przeszła nad bramką.

• Na razie goście mają sporą przewagę. W Łęcznej to oni dyktują warunki w pierwszych minutach.

• W natarciu wciąż goście! Leandro miał szansę na gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lecz Gostomski stanął na wysokości zadania.

• Niepewne zagranie Gostomskiego, piłkę przejął Karwot i próbował przelobować bramkarza gospodarzy, lecz strzelał zbyt wysoko.

• Strzał z dystansu oddał Meik Karwot, lecz to uderzenie przeszło daleko od bramki Górnika.

• Zaczynamy!

• Po raz ostatni oba zespoły mierzyły się w oficjalnych meczach w sezonie 2018/2019, jeszcze w drugiej lidze. Wówczas w spotkaniach między tymi drużynami padało mnóstwo goli - Radomiak wygrał u siebie 5:1, ale Górnik wziął rewanż i w rewanżu zwyciężył 5:2. Pozostaje mieć nadzieję, że równie emocjonujące widowisko zobaczymy dzisiaj.

• Radomiak po porażce w finale baraży został w Fortuna 1 Lidze, lecz nie załamało to podopiecznych Dariusza Banasika. Do tej pory radomianie prezentowali się znakomicie. W Fortuna Pucharze Polski robili 4:0 Miedź Legnica, a lidze pokonywali natomiast Widzew Łódź (4:1), GKS Jastrzębie (1:0) oraz Chrobrego Głogów (2:1).

• Choć Górnik Łęczna jest beniaminkiem Fortuna 1 Ligi, to na razie radzi sobie znakomicie. Podopieczni Kamila Kieresia pokonali już GKS Bełchatów, Resovię Rzeszów oraz Koronę Kielce. Zgarnęli komplet dziewięciu punktów, a po drodze nie stracili nawet gola. Dzisiaj czeka ich zdecydowanie najtrudniejsze zadanie - rywalizacja z Radomiakiem Radom, który w zeszłym sezonie był o krok od awansu do PKO Ekstraklasy.

• Tak wygląda pierwszy skład oraz ławka rezerwowych Radomiaka:

• Oto wyjściowa jedenastka oraz ławka rezerwowych Górnika Łęczna:

• W Łęcznej odbędzie się jeden z najciekawszych meczów 5. kolejki Fortuna 1 Ligi. Miejscowy Górnik podejmie Radomiaka Radom - oba zespoły odniosły do tej pory po trzy zwycięstwa. Kto dziś przedłuży świetną passę, a kto po raz pierwszy straci punkty? Zapraszamy na relację na żywo na łamach GOL24.pl!