Górnik Łęczna - Siarka Tarnobrzeg 1:2. Trzecia porażka zielono-czarnych z rzędu

KK
Piłkarze z Łęcznej nie mogą wyjść z kryzysu. W 32. kolejce sezonu 2018/19 "Górnicy" przegrali przed własną publicznością z broniącą się przed spadkiem Siarką Tarnobrzeg. Dla zielono-czarnych była to trzecia kolejna porażka.

Wynik spotkania otworzył już w 6. minucie Grzegorz Płatek. Zawodnik gości wpisał się na listę strzelców strzałem z szesnastu metrów. Dla Górnika była to 50. bramka stracona w trwającym sezonie.

Zanim upłynął pierwszy kwadrans gry, na tablicy wyników widniał już remis. Do wyrównania doprowadził środkowy pomocnik miejscowych, Adrian Łuszkiewicz, który zdobył piękną bramkę po uderzeniu z dystansu. Co ciekawe, 32-latek strzelił pierwszego gola w obecnych rozgrywkach i premierowego w zielono-czarnych barwach, których broni od lutego 2018 roku.

Rezultat 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron przewagę w posiadaniu piłki mieli walczący o utrzymanie przyjezdni, którzy starali się ponownie objąć prowadzenie. Tarnobrzeżanie dopięli swego w 68. minucie, gdy futbolówkę po dośrodkowaniu Marcina Wodeckiego do własnej siatki skierował głową Tomasz Midzierski. Dla doświadczonego defensora łęczyńskiego zespołu było to drugie z rzędu samobójcze trafienie w ligowej konfrontacji. Przed tygodniem popularny "Midzier" pokonał własnego bramkarza w Pruszkowie w starciu ze Zniczem.

Jak się okazało, więcej goli już w tym meczu nie padło, choć były ku temu okazje. Łęcznianie zanotowali jednak jedenastą porażkę w obecnej kampanii, w tym szóstą podczas rundy wiosennej. Podopieczni trenera Marcina Broniszewskiego spisują się w tym roku fatalnie i na 33 możliwych punktów wywalczyli zaledwie dziewięć oczek.

Do końca sezonu "Górnicy" mają do rozegrania jeszcze dwa spotkania. 11 maja zmierzą się w Stalowej Woli z tamtejszą Stalą, natomiast siedem dni później podejmą kroczącego po awans Radomiaka Radom.

Górnik Łęczna - Siarka Tarnobrzeg 1:2 (1:1)
Bramki: Łuszkiewicz 12 - Płatek 6, Midzierski 68 (samobójcza)

Górnik: Rojek - Klepacki, Midzierski, Borodai, Szewczyk (46 Orłowski), Łuszkiewicz, Kukułowicz, Nakrosius (76 Jodłowski), Korczakowski, Dzięgielewski (60 Pisarczuk), Stasiak. Trener: Marcin Broniszewski

Siarka: Zoch – Głaz (90 Wawrylak), Kubowicz, Duda, Wodecki, Welnicki, Platek (85 Maik), Radulj, Sitek (90 Mróz), Janeczko (79 Woźniak), Ropski. Trener: Ryszard Komornicki

Sędziował: Mateusz Bielawski (Katowice)
Żółte kartki: Klepacki, Kukułowicz, Szewczyk, Łuszkiewicz, Nakrosius – Radulj.