Górnik Łęczna - Stal Stalowa Wola 2:0 (ZDJĘCIA)

KK
W 16. kolejce sezonu 2018/19, Górnik Łęczna pokonał przed własną publicznością Stal Stalowa Wola 2:0. Obie bramki dla zielono-czarnych zdobył w drugiej połowie Paweł Wojciechowski.

Mecz od początku był rozgrywany w strugach deszczu. Jako pierwsi zaatakowali gospodarze, którzy w 10. minucie mogli otworzyć wynik spotkania. Jednak po strzale Dawida Dzięgielewskiego piłka odbiła się od słupka bramki gości.

Natomiast ekipa z Podkarpacia stworzyła dwie dobre sytuacje. Po dwóch kwadransach gry kąśliwie uderzał Michał Trąbka. Natomiast kilka minut później nad poprzeczką główkował Sebastian Łętocha.

W odpowiedzi z dystansu uderzał Patryk Szysz, ale jego strzał został zablokowany. Niedługo potem sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę.

W drugiej połowie zarówno gospodarze, jak i przyjezdni mieli swoje sytuacje, ale długo żaden ze strzałów nie chciał znaleźć drogi do bramki. Aż do 65. minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Paweł Wojciechowski. Napastnik Górnika przechytrzył defensywę rywali i trafił do siatki dość szczęśliwie, ale mógł się cieszyć się z siódmego gola w tym sezonie.

Pięć minut później podwyższyć prowadzenie dla zielono-czarnych mógł wprowadzony z ławki Mohamed Essam, jednak w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem rywali.

Zaraz potem dobrym refleksem po strzale gości z dystansu popisał się Patryk Rojek. Stal miała jeszcze inne okazje bramkowe, ale ostatecznie to łęcznianie trafili na 2:0. W 83. minucie, po ładnej akcji całego zespołu, Essam podał do Szysza, wychowanek Górnika uderzył na bramkę, jego strzał obronił co prawda Łukasz Konefał, jednak piłka trafiła pod nogi Wojciechowskiego, który nie miał żadnych problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Dzięki temu Górnik wygrał po raz pierwszy u siebie od 15 września.

Górnik Łęczna - Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0)
Bramki: Wojciechowski 65, 83

Górnik: Rojek - Sasin, Midzierski, Pajnowski, Zagórski, Pisarczuk (82 Korczakowski), Tymosiak, Łuszkiewicz, Dzięgielewski (59 Essam), Szysz, Wojciechowski. Trener: Sławomir Nazaruk

Stal: Konefał – Waszkiewicz, Łętocha, Trąbka, Dadok (88 Szifer), Mroziński, Mistrzyk (75 Kitliński), Sobotka, Dziubiński, Stasiak, Janiszewski. Trener: Wojciech Fabianowski

Żółte kartki: Łuszkiewicz - Kitliński, Janiszewski

Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce)

Widzów: 1167

Materiał oryginalny: Górnik Łęczna - Stal Stalowa Wola 2:0 (ZDJĘCIA) - Kurier Lubelski