KK
Górnik - Stal LIVE! Utrzymać zwycięski kurs
Górnik - Stal LIVE! Utrzymać zwycięski kurs K_Kapica
Górnik Zabrze - Stal Mielec ONLINE. Obie drużyny są podbudowane po zwycięstwach w poprzedniej kolejce i postarają się o kolejny sukces. Początek spotkania w sobotę o godzinie 17:30. Gdzie oglądać mecz Górnik - Stal na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Stal Mielec ONLINE

Górnik pod wodzą Bartscha Gaula prezentuje się całkiem nieźle. Choć inauguracja nie poszła najlepiej (porażka 0:2 z Cracovią), to w następnych kolejkach przyszły dobre, zwycięskie mecze, w dodatku bez straty gola (3:0 z Radomiakiem i 1:0 z Rakowem).

Stal w obecnym sezonie zwyciężyła z mistrzem Polski - Lechem Poznań, niespodzianką poprzednich rozgrywek - Radomiakiem Radom i Cracovią, która zanotowała świetny start sezonu, wygrywając trzy mecze.

- Przed meczem z nami drużyna z Krakowa nie przegrała w lidze. Dobra dyspozycja moich zawodników sprawiła, że wygraliśmy to spotkanie w pełni zasłużenie. Teraz, w Zabrzu, będziemy chcieli to powtórzyć, by odnieść trzecie zwycięstwo w lidze - powiedział na konferencji prasowej Adam Majewski.

Trener Stali przypuszcza, że pojedynek z Górnikiem może być bardzo wyrównany. Podkreśla też, że defensorzy jego drużyny będą musieli zwracać baczną uwagę na Lukasa Podolskiego - zdaniem Majewskiego - najbardziej kreatywnego piłkarza „Trójkolorowych”.

- Choć ma już swoje lata, to nadal jest bardzo dobrym piłkarzem. To groźny napastnik, który ma ogromny wpływ na grę Górnika. W sobotę nie zagramy jednak przeciwko jednemu zawodnikowi, ale całej drużynie z Zabrza - zaznaczył 49-letni szkoleniowiec.

Spotkanie przy Roosevelta poprowadzi sędzia Bartosz Frankowski z Torunia. Za VAR odpowiadać będą Jacek Małyszek oraz Marcin Borkowski.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
5.02.2022 Stal - Górnik 1:2 (Ekstraklasa)
7.08.2021 Górnik - Stal 1:0 (Ekstraklasa)

Nie zagrają w meczu Górnik Zabrze - Stal Mielec
Górnik Zabrze: -

Stal Mielec: Bartłomiej Ciepiela.

Górnik Zabrze - Stal Mielec TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Górnik - Stal w Canal+ Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Komentuje duet Robert Skrzyński - Marcin Baszczyński. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 - zapraszamy!

17:30 Górnik Zabrze - Stal Mielec transmisja
CANAL+ Sport

EKSTRAKLASA w GOL24

Przed nowym sezonem PKO Ekstraklasy zmieniono przepis o młodzieżowcu. Każdy klub uczestniczący jest zobowiązany do zapewnienia udziału w tych rozgrywkach dowolnej liczby zawodników młodzieżowych w łącznym wymiarze czasu gry nie krótszym niż 3000 minut w danym sezonie.W jednym meczu klub nie może "zarobić" więcej niż 270 minut dla swoich młodzieżowców. Tj. może wystąpić czterech młodzieżowców po 90 minut, ale liczone będzie maksymalnie 270 minut do stawki.Po czterech kolejkach nowego sezonu znalazło się już sześć klubów, które znajdują się pod kreską. W zależności od brakującyh minut młodzieżowców kara wynosi od 500 tys. do nawet 3 milionów złotych. Kto jest "zagrożony"?