Gorzyce. Wzrośnie podatek rolny i od nieruchomości. Zobacz, ile wyniosą stawki na 2020 rok

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Radni Gorzyc uchwalili stawki podatku podczas sesji 20 listopada
Radni Gorzyc uchwalili stawki podatku podczas sesji 20 listopada
Udostępnij:
Rolników i przedsiębiorców z gminy Gorzyce czekają wyższe wydatki. Radni gminy uchwalili nowe stawki podatków na 2020 rok.

Z 89 na 105 złotych wzrośnie podatek rolny. Wynika to z wyższej ceny żyta, która jest podstawą do ustalenia stawek tego podatku. Oznacza to, że właściciele gospodarstw rolnych zapłacą od stycznia 2020 roku 16 złotych więcej niż dotychczas.

Ile wyniosą w 2020 roku stawki podatku od nieruchomości? Podatek od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków wyniesie 86 groszy od metra kwadratowego powierzchni ( stawka obowiązująca w 2019 roku to 80 groszy).

Właściciele gruntów pod wodami powierzchniowymi stojącymi lub wodami powierzchniowymi płynącymi jezior i zbiorników sztucznych zapłacą 4,68 zł od 1 hektara powierzchni (w 2019 roku - 4,54 zł ).

Podatek od gruntów pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego wyniesie 0,26 zł od metra kwadratowego powierzchni (w 2019 roku - 0,18 zł). Nie zmieni się i wyniesie 2,98 zł od metra kw. stawka za grunty niezabudowane objęte obszarem rewitalizacji, o których mowa w ustawie z dnia 9 października 2015 roku i położone na terenach, dla których miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową usługową albo zabudowę o przeznaczeniu mieszanym obejmującym wyłącznie te rodzaje zabudowy.

Podatek od budynków lub ich części mieszkalnych wyniesie 0,52 zł od metra kw. powierzchni użytkowej (w 2019 roku - 0,43 zł). Na poziomie 20 złotych utrzymana została stawka od metra kw. powierzchni użytkowej budynków (w tym mieszkalnych) lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Bez zmian także w stawce podatku od budynków, gdzie prowadzi się obrót kwalifikowanym materiałem siewnym - 11,18 zł od metra kw. powierzchni użytkowej.

O 2 grosze - z 4,60 do 4,62 zł - wzrośnie stawka podatku od budynków lub ich części związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, zajętych przez podmioty udzielające tych świadczeń.

Od budynków pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego trzeba będzie zapłacić 4,20 zł od metra kw. powierzchni użytkowej (w 2019 roku było to 3,70 zł). Podatek od budowli wyniesie 2 procent ich wartości.

Zapis transmisji obrad Rady Gminy Gorzyce z 20 listopada:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Gorzyce. Wzrośnie podatek rolny i od nieruchomości. Zobacz, ile wyniosą stawki na 2020 rok - Echo Dnia Podkarpackie

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

I
Irenka

Też mi nowina!

Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie