Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gra miejska w Przemyślu, w której każdy może być zwycięzcą

Norbert Ziętal
Tak wygląda karta gry miejskiej w Przemyślu.
Tak wygląda karta gry miejskiej w Przemyślu. Archiwum UM Przemyśla
Uczestnikiem gry może zostać każdy. Na początku dostanie kartę z mapą miejsc, które musi odwiedzić i to udokumentować. Mało tego, jako uczestnik gry będzie mógł skorzystać ze zniżek za bilety wstępu do różnych atrakcji.

Pomysłodawcą jest Informacja Turystyczna "Stacja Przemyśl". Akcję dofinansowuje Urząd Miejski.

- To doskonała gra dla każdego, niezależnie od wieku. Zarówno dla mieszkańców, jak też turystów, którzy chcą zwiedzić nasze miasto - mówi Witold Wołczyk, rzecznik prezydenta Przemyśla.

Gra rozpoczyna się i kończy w punkcie Informacji Turystycznej "Stacja Przemyśl". Znajduje się on w holu Dworca Głównego PKP.

- Na starcie uczestnik dostaje imienną kartę gry wraz z mapą. Na niej zbiera pieczątki i zapisuje różne informacje o odwiedzanych miejscach. Dostanie również materiały promocyjne i wskazówki pomocne w wykonaniu zadań - tłumaczy Wołczyk.

Zwiedzasz i dokumentujesz

Do odwiedzenia jest dziesięć punktów. Pomnik Orląt Przemyskich, Cmentarz Zasanie, Rynek Starego Miasta i pomnik Dobrego Wojaka Szwejka, Muzeum Twierdzy Przemyśl, Biblioteka Publiczna przy ul. Grodzkiej, Fort Zniesienie lub Fort Trzech Krzyży, Muzeum Dzwonów i Fajek, restauracja CK Monarchia, fort Werner w Żurawicy pod Przemyślem. Ostatnie miejsce to punkt informacji turystycznej.

W każdym z tych miejsc trzeba zdobyć pieczątkę lub udokumentować pobyt wpisem np. jak dana atrakcja turystyczna wygląda. Można też zrobić zdjęcie, choć nie jest to obowiązkowe. Na karcie są informacje gdzie można zdobyć pieczątkę potwierdzająca pobyt, np. w przypadku Pomnika Orląt jest to sąsiadujące z nim biuro podróży "Bukowina".

- W niektórych placówkach będą zadawane pytania. Aby je usłyszeć nie trzeba kupować biletu lub ponosić jakichś opłat. Wystarczy przedstawić się jako uczestnik gry. Jednak osoba, która będzie chciała kupić bilet, np. do muzeum, może liczyć na zniżki - dodaje Wołczyk.

Czas na przejście trasy i wykonanie wszystkich zadań szacowany jest na 5 do 8 godzin. Jeśli ktoś chce pominąć fort Werner w Żurawicy, to 3 do 5 godzin. Oczywiście, nie ma przymusu wykonania zadań w jeden dzień.

Nagrody? Cenny certyfikat i gadżety.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24