Grad medali rzeszowskich kajakarzy na prestiżowych zawodach

Bartosz Gubernat
Rzeszowianom udało się zdobyć łącznie trzy złote, sześć srebrnych oraz dwa brązowe medale Archiwum RKK
Już po raz trzeci Rzeszowski Klub Kajakowy uczestniczył w mistrzostwach Polski Masters. W tym roku zawodnicy kolejny raz wrócili z workiem medali.

Rywalizację na 1000 metrów mężczyzn nasi reprezentanci rozpoczęli od miejsc poza podium. Zaraz po nich do akcji wkroczyły Izabella Wąsacz-Krok oraz Joanna Czajkowska, które w k1 1000 zdobyły po srebrnym medalu w swoich kategoriach wiekowych. Dołożyły również srebro w K2 1000 metrów.

W czwórkach mężczyzn Marcin Rymaszewski, Miłosz Szczudło, Krzysztof Litwin oraz Sebastian Bruski zajęli trzecie miejsce i cieszyli się z brązowego medalu. Pierwszy złoty medal udało się zdobyć w K4 mixt na 1000 metrów, płynęli w niej Joanna Czajkowska, Izabella Wąsacz-Krok, Marcin Rymaszewski oraz Miłosz Szczudło.

Kolejnego dnia ta sama czteroosobowa osada również wygrała w swojej kategorii wiekowej tym razem w sprincie na 200 metrów. Drugi dzień przyniósł kobietom kolejne srebra w k1 i K2 . Krzysztof Litwin oraz Marcin Rymaszewski zwyciężyli w kategorii kajakowych dwójek na 200 metrów.

W sprincie czwórek w/w dwójka wraz z Sebastianem Bruskim oraz Miłoszem Szczudło zajęli drugie miejsce, przegrywając jedynie z czwórką, w składzie której płynął między innymi słynny kajakarz Adam Wysocki. Brązowy medal dołożyli jeszcze w dwójce mixt Joanna Czajkowska z Miłoszem Szczudło.

Rzeszowianom udało się zdobyć łącznie trzy złote, sześć srebrnych oraz dwa brązowe medale w zawodach, które cieszą się coraz większą popularnością.