Grecy za mocni. Tauron-Stal Mielec szybko żegna się z pucharami: zdjęcia

Tomasz Leyko
Tak cieszyli się Grecy z awansu
Tak cieszyli się Grecy z awansu Tomasz Leyko
Nie udał się debiut Tauronu-Stali Mielec w europejskich pucharach. Mielczanie, którzy przygodę zaczęli od 3. rundy Pucharu Challenge odpadli już z pierwszym przeciwnikiem, greckim Diomidisem Argous.
Rewanż Tauron-Stal - DiomidisW rewanżowym meczu III rundy Pucharu Challenge Tauron-Stal Mielec (czarne koszulki) przegrała z  Diomidisem Argous 26-30.

Rewanż Tauron-Stal - Diomidis

O I połowie rewanżu mielczanie chcą jak najszybciej zapomnieć. Stal grała tak, jakby rzeczywiście występowała na wyjeździe. Przewaga Greków rosła z minuty na minutę (7-10, 11-15, 12-17). "Czeczeńcom" najbardziej dawał się we znaki Serb Taskovic. W trochę słabszej formie był Adam Wolański, którego już po kwadransie zmienił Paweł Kiepulski.

II połowę Stal zaczęła znów od strat 12-19. W końcu nastąpiło przełamanie, a sygnał dał sam Kiepulski, który przerzucił całe boisko trafiając do siatki (15-19). Wkurzony Sobut, Janyst i Gliński prawie wyrównali straty (19-20). Wyczerpująca pogoń dała znać o sobie i w decydujących momentach brakło "zimnej głowy". Po kontrze Zaravinasa było znów 20-26 (5o min) i stało się jasne, że europejska przygoda mielczan kończy się, zanim tak naprawdę na dobre się zaczęła.

TAURON-STAL MIELEC - AC DIOMIDIS ARGOUS 26-30 (12-17)

TAURON: Wolański, Kiepulski 1 - Chodara 1, Sobut 3, Wilk 2, Babicz 3, Glinski 3, Janyst 3, Jedrzejewski, Szpera 2, Albin 8, Kubisztal.

AC: Nungovitch, Tsoulos - Taskovic 6, Mallios 5, Marango 5, Zaravinas 6, Megaloikonomu 3, Samaros 5, Urosevic, Eleftherios, Kontoulis, Kremastiotis, Mujic, Passias, Priobolos, Spentzos.

SĘDZIOWALI: Igor i Alexei Covalciuc (Mołdawia) KARY: 10 i 10 minut; CZERWONA KARTKA: Megaloikonomu (59-z gradacji kar); WIDZÓW 1300

W 1. meczu 28-27 dla Stali, awans Diomidisu.