NOWINY24
  TO CZYTAJĄ INNI

  Popularne na portalu

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Popularne na portalu

  • Przestępcy seksualni z Podkarpacia. Zdjęcia gwałcicieli i pedofilów z rejestru MS
  • Wypadek na moście w Przemyślu. Samochód prawie spadł do rzeki Wiar
  • W Rzeszowie trwa przedświąteczna spowiedź [DATY, GODZINY]

  Grzegorz Ł. pomysłodawca "skoku stulecia" przebywa w...

  Grzegorz Ł. pomysłodawca "skoku stulecia" przebywa w areszcie śledczym w Przemyślu. Uczestniczył w kradzieży 8 mln zł [WIDEO]

  luks, KWP Poznań, Głos Wielkopolski

  Nowiny

  Nowiny

  Grzegorz Ł. ostatni z uczestników "skoku stulecia" trafił do aresztu śledczego w Przemyślu. W Odessie na Ukrainie wytropili go "łowcy głów" z Poznania.
  Policjanci wydziału konwojowego KWP w Rzeszowie przejęli w Medyce od ukraińskich służb Grzegorza Ł., który miał być głównym pomysłodawcą kradzieży 8 mln zł, do której doszło przed trzema laty w Swarzędzu koło Poznania.

  - Mężczyzna został wytropiony w okolicach Odessy przez policjantów zespołu poszukiwań celowych KWP w Poznaniu. Funkcjonariusze przekazali wszystkie zgromadzone informacje swoim ukraińskim kolegom, którzy zatrzymali poszukiwanego.
  Na czas trwania procedury ekstradycyjnej zatrzymany przebywał w areszcie w Kijowie (od listopada 2017 r. - przyp. red.). Działania w tej sprawie koordynowała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Mężczyzna trafił do aresztu śledczego w Przemyślu, gdzie będzie czekał na dalsze dyspozycje w tej sprawie - informuje podkom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

  - Prokurator wydał nakaz niezwłocznego przetransportowania do aresztu śledczego w Poznaniu. Kiedy tam dotrze zostaną mu postawione zarzuty i zostanie przesłuchany w charakterze podejrzanego – poinformował Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.  O skoku stulecia w Swarzędzu pisały media w całej Polsce. Fałszywy konwojent zatrudnił się wcześniej w firmie ochroniarskiej. Długo przygotował się do swojej roli. Zapuścił zarost, zgolił włosy na głowie, zmienił tożsamość. Aż w końcu, gdy jego koledzy z pracy poszli do jednego z banków, odjechał furgonetką pełną pieniędzy. Skradł 8 mln złotych. Nie działał sam.

  Poznańska prokuratura długo szukała fałszywego konwojenta i jego kompanów. W końcu wpadli, usłyszeli już nieprawomocne wyroki skazujące ich na więzienie.

  Na wolności długo pozostawał jednak Grzegorz Ł., uznawany przez poznańską Prokuraturę Okręgową za "mózg" skoku stulecia w Swarzędzu. To były policjant, były wiceszef firmy ochroniarskiej, który zatrudnił fałszywego konwojenta.

  Ze skradzionych 8 mln zł udało się do dnia dzisiejszego odzyskać 250 tys. zł.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Protest pracowników sądów

  Śledź nas na Facebooku

  NAJPOPULARNIEJSZE

  GALERIE ZDJĘĆ

  WIDEO