Gwałt zbiorowy centrum Katowic. Kobieta wskazała sprawców...

  Gwałt zbiorowy centrum Katowic. Kobieta wskazała sprawców tego obrzydliwego czynu. Podejrzani to dwaj sportowcy. Są aresztowani

  red

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Do obrzydliwego gwałtu na bezbronnej kobiecie doszło w samym centrum Katowic. Dwóch mężczyzn jest podejrzanych o zgwałcenie bezbronnej 23-letniej kobiety w mieszkaniu przy Mariackiej. Do przestępstwa miało dojść w weekend. Kobieta powiadomiła policję i bez problemu wskazała swoich oprawców, lecz oni nie przyznają się do winy. I zaprzeczają jej słowom. Kim są? Okazuje się, że to sportowcy. Jeden z nich to bramkarz Górnika Zabrze. Zostali już zatrzymani przez katowickich policjantów. Na wniosek prokuratury sąd aresztował ich na okres 3 miesięcy.

  Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zgwałcenie 23-letniej kobiety.  Do zdarzenia doszło w mieszkaniu w centrum Katowic. Po zatrzymaniu 27-latkowie zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice – Południe w Katowicach sąd wobec podejrzanych zastosował areszt na okres 3 miesięcy.

  Podejrzanym grozi kara do 15 lat więzienia.

  - Sąd rejonowy w Katowicach zastosował tymczasowe aresztowanie wobec obu mężczyzn na okres 3 miesięcy. Zarzut dotyczy gwałtu na 23-letniej kobiety. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat - powiedziała Bogusława Szczepanek-Siejka, prokurator rejonowy Katowice-Południe.

  Podejrzany Dawid K. to bramkarz Górnika  Jednym z podejrzanych jest bramkarz Górnika Zabrze Dawid K. Jak podaje "Super Express" do zdarzenia miało dojść w Katowicach. K. razem ze swoim znajomym Marcinem N. imprezowali na ulicy Mariackiej, po czym przenieśli się do znajdującego się obok mieszkania. Tam obaj mieli dopuścić się gwałtu.


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo