Gwardia Opole przejechała się po SPR Stali Mielec. Co się dzieje z Czeczeńcami? [RELACJA]

Kuba Zegarliński
Piłkarze ręczni SPR Stali Mielec przegrali już siódmy mecz w tym sezonie!
Piłkarze ręczni SPR Stali Mielec przegrali już siódmy mecz w tym sezonie! Kuba Zegarliński
To miał być mecz na przełamanie, a skończyło się tęgim laniem. Gwardia Opole była bezlitosna i bez większych problemów rozprawiła się z SPR Stalą Mielec. Nasi piłkarze ręczni przegrali już siódmy mecz w tym sezonie.

Humory w Mielcu są dalekie od idealnych.Zawodnicy SPR Stali przegrali siódme spotkanie w tym sezonie PGNiG Superligi ich pozycja w tabeli robi się naprawdę nieciekawa.

SPR Stal Mielec przegrywa siódmy mecz w sezonie. Gwardia Opo...

Dzisiejszy mecz dla mieleckich kibiców miał przygnębiający charakter. Wielu z nich udało się do hali mając nadzieję na niespodziankę i korzystny wynik. Szans można było upatrywać też w tym, że Gwardia ostatnio miała kalendarz napompowany meczami, głównie z tego powodu, że grała w europejskich pucharach.

Niestety, mielczanie byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę tylko przez pierwszy kwadrans. W 17. minucie Gwardia wypracowała dwa oczka przewagi, dodatkowo zawodnicy nadali znacznie szybsze tempo gry niż to było w na początku meczu. Stal zanotowała przestój w ataku i przez kilka minut opolanie zbudowali nawet pięć bramek przewagi.

O czas musieli więc poprosić trenerzy Lipka i Sondej. Porozmawiali z zawodnikami, a ci wrócili na parkiet i zaczęli odrabiać straty. Ostatecznie na przerwę schodzili tracąc trzy gole do Gwardii.

Jeśli jednak ktoś miał nadzieję, że w drugiej połowie los się odwróci i SPR Stal powalczy o wygraną, to musiał się srogo rozczarować. Tak słabego występu mielczan nie wiedzieliśmy już dawno. Straty, błędy, nieskuteczność – te trzy słowa najlepiej opisują jak w drugiej połowie wyglądała ich gra.

Każdy błąd mielczan był bezwzględnie wykorzystywany. W ciągu siedmiu minut Gwardia zdobyła pięć bramek, tracąc jedną i było 22-15 dla gwardzistów.

Mielczanie byli bezradni. W krótkim odstępie czasu Mochocki trafił w poprzeczkę, ręce Kawki i wreszcie w Malchera, a spudłował Kowalczyk. Ze stanu 19-25 w 38 minucie zrobiło się 19-30 w 48 minucie.

W końcówce przewaga wzrosła do rekordowych 14 bramek, debiutanckie gole zdobyli Zieniewicz i Skraburski, ale zmarnowali też kilka szans, w bramce Stali dobrze bronił Lipka. W efekcie Czeczeńcy w końcówce zmniejszyli nieco dystans.

SPR Stal Mielec - Gwardia Opole 28:39 (13:17)

Stal: Wiśniewski, Lipka - Wilk 6, Sarajlić 5, Krupa 4, Kowalczyk 3, Krępa 3, Pawłowski 2, Ćwięka 2, Grzegorek 1, Mochocki 1, Rutkowski 1, Miedziński, Rusin, Skuciński. Trenerzy Krzysztof Lipka i Tomasz Sondej.

Gwardia: Malcher, Zembrzycki - Mauer 9/1, Łangowski 7, Siwak 5, Klimków 4, Zadura 3, Jankowski 2, Kawka 2, Lemaniak 2, Zarzycki 2, Milewski 1, Skraburski 1, Zieniewicz 1/1, Morawski, Tarcijonas. Trener Rafał Kuptel.