Gwardia wygrywa w Mielcu. 5 miejsce daleko

Tomasz Leyko
Wrocławianki wygrały w Mielcu w czterech setach.
Wrocławianki wygrały w Mielcu w czterech setach. Tomasz Leyko
Siatkarki Stali Mielec przegrały z Gwardią Wrocław 1:3 (20:25, 25:22, 22:25, 20:25) w pierwszym meczu II fazy play-off. Drugi i ewentualnie trzeci mecz tych zespołów w piątek i w sobotę we Wrocławiu.

Mecz był wyrównany, ale w przegranych setach lepsze były wrocławianki, które w tym sezonie znalazły patent na Stal. Po przegranej I partii wydawało się, że mielecki zespół znalazł sposób na Gwardię. W III secie gospodynie prowadziły już 10:5. Wrocławianki dzięki niezłej zagrywce i skutecznemu atakowi zdołały wyrównać i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

IV set rozpoczął się fatalnie dla Stali (0:3, 1:6, 3:9). Zryw mielczanek i przede wszystkim dobra gra blokiem pozwoliły naszej drużynie wyrównać (17:17). Przy stanie 19:19 na zagrywce stanęła Zuzanna Efimienko, który w tym elemencie gry dała się we znaki również w rundzie zasadniczej. Podobnie było tym razem i IV partia jak i całe spotkanie padło łupem wrocławianek.

Rywalizacja w tej fazie toczy się do 2 wygranych. Kolejny mecz w piątek we Wrocławiu, ewentualnie trzecie spotkanie też odbędzie się we wrocławskiej hali. Zwycięzca z tej pary zagra o 5. miejsce z wygranym w parze Budowlani - Centrostal. Przegrani nie zagrają o 7. miejsce. Zajmie je zespół wyżej sklasyfikowany po rundzie zasadniczej.

Pełna relacja ze składami, statystyką i wypowiedziami w poniedziałkowym Stadionie