Hat trick Izabeli Marcisz. Zdobyła dziś trzeci medal mistrzostw świata juniorów w biegach narciarskich

Waldemar Mazgaj
Izabela Marcisz od kilku lat jest pod opieką trenera Aleksandra Wierietielnego. Zdjęcie z ub. roku z mistrzostw świata seniorów w Seefeld. Paweł Relikowski
Izabela Marcisz zdobyła trzeci medal Mistrzostw Świata Juniorów 2020. W biegu na 15 km ze startu wspólnego stylem dowolnym zawodniczka Prządki Ski Korczyna była druga. Jej dorobek z pięciu dni startów w Oberwiesenthal to dwa srebra i brąz!

Najmłodsza z sióstr Marcisz (najstarsza Marcela była mistrzynią Polski, średnia Ewelina startowała nawet na igrzyskach w Pjongczangu) przeszła do historii polskich biegów; jako pierwsza Polka zdobyła nawet nie dwa, ale aż trzy medale MŚJ.

Duet trenerski Aleksander Wierietelny – Justyna Kowalczyk miał powody do dumy. Podkreślmy jeszcze, że nasza medalistka olimpijska w juniorskich czasach nawet nie zbliżyła się do osiągnięć niespełna 20-letniej Izabeli.

Bieg na 15 kilometrów ze startu wspólnego wygrała dominatorka mistrzostw - Norweżka Helene Marie Fosseholm, z czasem 35:55,6. Marcisz straciła do niej 1:09,3, a nad brązową medalistką - Szwajcarką Siri Wigger – miała 1,3 sek przewagi!

Wychowanka trenera i taty Marka Marcisza (na nartach z sukcesami biegała też jej mama – Barbara) w niemieckim Oberwiesenthal zdobyła wcześniej srebrny medal w sprincie oraz brązowy na 5 km stylem klasycznym.