Heiro Rzeszów przegrało na koniec

Miłosz Bieniaszewski
Heiro Rzeszów w ostatnim meczu sezonu przegrało w Komprachcicach
Heiro Rzeszów w ostatnim meczu sezonu przegrało w Komprachcicach Krzysztof Kapica
Heiro Rzeszów w ostatnim meczu tego sezonu przegrało na wyjeździe z Berlandem Komprachcice. Ostatecznie rzeszowianie rozgrywki zakończyli na 9. miejscu. Najważniejszy cel - utrzymanie - został osiągnięty.

Rzeszowianie na Opolszczyznę pojechali w mocno okrojonym składzie. - Rozgrywki na trawie zaczęły bardzo mocno kolidować i mieliśmy bardzo ograniczone pole manewru - powiedział Łukasz Krawczyk z drużyny „Dzików”.

Mecz się jeszcze dobrze nie zaczął, a już było 1:0. W 31. sekundzie gola zdobył bowiem Andrzej Sapa. W 9. minucie podwyższył Michał Zboch i zanosiło się na wysoką porażkę gości. Ci starali się jednak odgryzać i stworzyli sobie sporo sytuacji. Brakowało jednak szczęścia. - Kilka razy trafialiśmy w słupki - dodał Łukasz Krawczyk. Heiro zamiast zdobyć gola...straciło kolejnego tuż przed przerwą. Zaraz po zmianie stron przyjezdni dopięli swego, ale kolejne minuty należały do miejscowych.

Ten mecz nie miał większej stawki. Ciekawie było za to w Lublinie, gdzie Lex Kancelaria Słomniki ostatecznie wygrała i będąc beniaminkiem zapewniła sobie awans do ekstraklasy. W barażach zagra natomiast Orzeł Jelcz-Laskowice. Z ligą żegna się Gredar Brzeg, ale o tym wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu.

Berland Komprachcice - Heiro Rzeszów 7:3 (3:0)

Bramki: Sapa dwie, Zboch, Mika, Kilian, Przywara, Dora - Barszcz dwie, Przybyło.

Heiro: Piszczek - Przybyło, Ł. Krawczyk, Hady, Barszcz oraz Pasek, Opaliński. Trener Łukasz Krawczyk.