Henri Malinen wystąpi na ice speedway w Sanoku

Anna Janik
Kolejni zawodnicy dołączają do obsady zawodów w żużlu na lodzie.
Kolejni zawodnicy dołączają do obsady zawodów w żużlu na lodzie. fot. Krzysztof Łokaj
Lubiany przez polską publiczność Henri Malinen z Finlandii ponownie wystąpi na sanockim torze Błonie. Weźmie udział zarówno podczas rundy eliminacyjnej do IMŚ, jak i V ICE Racing Sanok Cup.

Henri Malinen dwa lata temu okrzyknięty został rewelacją sezonu i mimo ostatniej słabszej dyspozycji ponownie deklaruje gotowość do walki o przepustkę do cyklu Grand Prix. Malinen zaprezentuje swoje umiejętności zarówno podczas piątkowej rundy eliminacyjnej do IMŚ, jak i V ICE Racing Sanok Cup. Razem z 21-letnim Finem do Sanoka przyjadą jego mechanicy, którzy planują w tym roku zwiedzanie atrakcji turystycznych miasta przed zawodami.

Henri Malinen jest jednym z trzech reprezentantów Finlandii, którzy wystąpią w styczniu w Sanoku. 21-letni zawodnik zamieszkały w Joensuu swoją przygodę z ICE Racingiem rozpoczął mając 16 lat. W 2005 roku po raz pierwszy wziął udział w drużynowych zawodach w Kuusankoski. Rok później team Malinena zajął pierwsze miejsce w drużynowych zawodach w Forssie, a wszyscy zawodnicy Kaks-Speed Kanttartit zakwalifikowali się do Indywidualnych Mistrzostw Finlandii. Malinen zajął wtedy 7. miejsce.

Pierwsze poważne zawody w karierze Malinena odbyły się w 2009 roku. Awansował do półfinału Indywidualnych Mistrzostw Świata w Sanoku, a także do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy w rosyjskim Luchovitsy. Podczas ubiegłorocznego IV ICE Racing Sanok Cup Fin został sklasyfikowany na 11-tej pozycji, zapisując na swoim koncie 5 punktów.