Historyczne pierwsze derby Jarosławia w kobiecej piłce ręcznej. SPR JKS Jarosław pokonał San Jarosław [RELACJA, ZDJĘCIA]

kostek
Pierwsze historyczne pierwszoligowe derby piłki ręcznej kobiet Jarosławia padły łupem JKS-u, który prowadził do pierwszej do ostatniej minuty spotkania.

Wypełniona po brzegi jarosławska hala była świadkiem, jak na derby przystało zaciętego meczu. Mimo że JKS wygrał zdecydowanie walka trwała do końcowej syreny. Początek zdecydowanie należał do czarno-niebieskich, które to w 10 minucie prowadziły 5:1, a w 19 minucie już 12:3. Na nic się zdały przerwy na żadanie brane przez trenera Sanu Mariusza Kubisztala, JKS grał twardo w obronie, dobrze broniła Marta Backiel i skuteczny był w ataku, co przekładało się na kolejne bramki zdobywane przez gospodynie.

Dopiero w ostatnich dziesięciu minutach kilka świetnych interwencji Sabiny Kubisztal w bramce Sanu i poprawa skuteczności pozwoliła piłkarkom Sanu dorzucić do swojego dorobku kolejne pięć bramek.

Po przerwie na parkiecie dominowała zażarta walka, która często kończyła się dwuminutowymi wykluczeniami zawodniczek z jednej jak i drugiej strony. Osiem bramek różnicy, z jaką drużyny rozpoczynały drugą połowę, utrzymywało się aż do 49 minuty (duża w tym zasługa Sabiny Kubisztal).

Od tej właśnie minuty JKS rzucił siedem bramek tracąc tylko jedną, wypracowując sobie czternaście bramek przewagi. Trzy bramki w końcówce Natalii Majerczyk-Paśnik i gol Jolanty Płocicy, pozwolił zmniejszyć okazałe zwycięstwo JKS-u do dwunastu trafień.

SPR JKS Jarosław - San Jarosław 33:21 (16:8)

JKS: Backiel, Kulpa, Musakova – Wojtaszek, Kozdrowicz, Leżucha, Amanda Szymborska 5, Luberecka 5, Aleksandra Szymborska 5, Rygiel, Moszkowicz, Strzębała 1, Sestakova, Shupik 9, Turkalo 8. Trener Vit Teleky.

San: Dziura, Kubisztal – Brzozowska 2, Borowska, Bartuzel, Piśko, A. Zięba 2, Płocica 3, Hołowaty 4, Gałat, Chrapek, Kostuch 2, Rychlicka, Ochońska 1, Majerczyk-Paśnik 7, Ż. Zięba. Trener Michał Kubisztal.

Sędziowali: Piątek i Szestakow (Rzeszów).

Kary: 12 i 12 min. Widzów 1000.

POZOSTAŁE WYNIKI: MTS Żory - SPR Olkusz 29:33 (14:19); Sośnica Gliwice – Varsovia 30:31 (18:14); Otmęt Krapkowice - Wesoła Warszawa 17:26 (10:11); AZS AWF Warszawa - Imperium Katowice 19:29 (9:11); Olimpia Beskid Nowy Sącz - AZS UMCS Lublin przeł na 25.11.