Hokeiści Ciarko STS-u Sanok zakończyli sezon zasadniczy zwycięstwem. Hat-trick jubilata, 20-letniego Macieja Witana

Waldemar Mazgaj
Bilans 13 wygranych - 23 porażki każdy kibic Ciarko STS-u przed sezonem wziąłby w ciemno. fot. Tomasz Sowa
Na zakończenie sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi ekipa Ciarko STS-u Sanok ograła pewnie Tauron Podhale Nowy Targ 5:2. Zespół Marka Ziętary w rozpoczynającej się we wtorek fazie play-off zmierzy się z GKS-em Tychy.

Pierwszego w seniorskiej karierze hat-tricka i to na dodatek dokładnie w 20. urodziny zdobył Maciej Witan. Jubilat prawie w każdej „zmianie” miał za partnerów Finów, co przełożył na trzy gole z bliska.

Przyjezdni obronili honor dopiero w ostatnich minutach, strzelając dwie bramki przy stanie 5:0, w odstępie 24 sekund.

Sędziowie nałożyli na graczy aż 87 minut kar, ale częściej na ławce siedzieli goście. Sanoczanie 4 z 5 goli zdobyli podczas gry w przewadze! Meczu jednak nie dokończył tylko Marek Strzyżowski.

W ćwierćfinale play-off Ciarko STS zagra z tyszanami. Pierwsze dwa mecze, we wtorek i środę na Śląsku. Kolejne dwa za tydzień w Arenie Sanok. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw.

Ciarko STS Sanok - Tauron KH Podhale Nowy Targ 5:2

Tercje: 2:0, 1:0, 2:2.

Bramki: 1:0 Witan 11 minuta (asysty: Sihvonen i Elo), 2:0 Witan 17 w przewadze (Elo i Sihvonen), 3:0 Viikilä 35 w przewadze (Elo i Piippo), 4:0 Elo 47 w przewadze (Viikilä i Sihvonen), 5:0 Witan 57 w przewadze (Viikilä i Elo), 5:1 F. Kapica 57 (Słowakiewicz), 5:2 Gajor 58 (Hiltunen i Pettersson).

Ciarko STS: Spěšný - Olearczyk, Rąpała; Kamienieu, Piippo; Demkowicz, Biłas; Florczak, Bar – Strzyżowski, Wilusz, Biały; Elo, Viikilä, Sihvonen; Bukowski, Witan, Filipek; Łyko, Skokan, Bielec. Trener: Marek Ziętara.

Podhale: Odrobny - Chaloupka, Kubát; Jaśkiewicz, Gajor; Sulka, Mrugała; Wsół, Szurowski - Babincew, Vachovec, Kułakou; Hiltunen, Neupauer, Pettersson; Bepierszcz, Bryniczka, Švec; F. Kapica, Słowakiewicz, Worwa. Trener: Andriej Gusow.

Sędziowali: Radzik (Krynica-Zdrój) i Krzywda (Tychy).
Kary: 41 (w tym 5+20 Strzyżowskiego) – 46 minut.
Strzały: 30-37 (10-16, 9-9, 11-12).
Widzów: mecz bez udziału publiczności.