Hokeiści UKH Dębica najpierw dostali lanie, ale w rewanżowym meczu znaleźli sposób na ekipę ze stolicy Wielkopolski

od 16 lat
Drużyna UKH Dębica wyszła na remis w meczach z ekipą Hokej Poznań. W pierwszym starciu nasz team przegrał 3:9, aby na drugi dzień zaksięgować punkty po zwycięstwie 8:6. Był to ostatni mecz dębiczan u siebie.

Sobotni mecz rozpoczął się pod dyktando zawodników z Poznania, którzy objęli prowadzenie. Dębiczanie doprowadzili do remisu i przez kilkanaście minut trzymali wynik. Później nastąpiło przełamanie zawodników z poznańskiego klubu i do końca spotkania utrzymali swoją przewagę bramkową.

Niedzielne spotkanie to już całkiem nowe rozdanie. Na samym początku dębiczanie otrzymali pobudkę w postaci bramki w 4 minucie. Co spowodowało, że przypuścili atak i pierwsza tercja skończyła się dla nich prowadzeniem 3:1. Druga odsłona meczu rozpoczęła się golem dla dębiczan, natomiast kolejne dwa trafienia należały do drużyny z Poznania. Znowu nastąpiła zmiana strzelających i dwie kolejne bramki zdobyli zawodnicy z Dębicy. Po kliku minutach gry goście odpowiedzieli również dwoma bramkami. Później bramki padały jeden za jeden. Po emocjonującej końcówce UKH wygrał ostatnie spotkanie na swojej tafli z wyżej notowaną drużyną z Poznania.

UKH Dębica - Hokej Poznań 3:9 (0:2, 2:3, 1:4)