Hokej | 2 liga słowacka. Gonienie od 1. minuty to ich specjalność. Ciarko Niedźwiadki Sanok prowadzą 2:0 z Bardejowem w meczach o 3. miejsce

Waldemar Mazgaj
Sanoccy kibice są z drużyną w najtrudniejszych momentach.
Sanoccy kibice są z drużyną w najtrudniejszych momentach. fot. TOMASZ SOWA
Hokeiści Ciarko Niedźwiadków MOSiR wygrali dwa mecze z HK Bardejów. W rywalizacji o 3. miejsce w słowackiej 2 lidze sanoczanie prowadzą 2-0.

Kolejny mecz (lub dwa) w najbliższy weekend w Bardejowie. Po sobotnim zwycięstwie 5:4 po dogrywce tym razem ekipa Krzysztofa Ząbkiewicza zwyciężyła 4:3 w regulaminowym czasie.

W sobotę fatalny początek meczu (0:2 w 7. min) sprawił, że zespół z Sanoka zmuszony był od początku gonić rywala. Już na początku II tercji wyszedł na swoje, ale stracił dwa gole i znów musiał ścigać. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Kluczową akcję zaczął bramkarz Wojciechowski, a wykończył Strzyżowski, który utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji kanadyjskiej ligi.

W niedzielę była powtórka z historii. Znów szybkie dwie straty i w 10. minucie 0:2. Potem gonienie, emocje i wygrana, którą zapewnił Hubert Demkowicz, strzelając bodaj pierwszego hattricka w seniorskiej karierze.

Sędzia na graczy obu drużyn nałożył w sumie 131 minut kar. Kary meczu dostali sanoczanin Maciej Witan oraz Tomas Lopacek i Vladimir Polacek z Bardejowa.

Trzeci i ew. czwarty mecz w najbliższy weekend w Bardejowie. Ewentualny decydujący – 7 marca w Sanoku.

Ciarko Niedźwiadki MOSiR Sanok – HK Bardejów 5:4 po dogrywce i 4:3

W rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2-0.

Tercje: 2:2, 1:2, 1:0 - d. 1:0 i 0:2, 2:1, 2:0.

Bramki - sobota: Fus 8 minuta (asysty: Witan i Biłas), Biały 15 (Filipek i Biłas), Witan 22, Filipek 51 (Strzyżowski i Biały), Strzyżowski 63 (Filipek i Wojciechowski) – Lopacek 1, 7, Hrabcak 33, Lescisin 40; niedziela: Demkowicz 33 minuta (asysty: Wilusz i Biłas), 49 w przewadze (Biłas i Wilusz), 50 w przewadze, Biały 38 (Strzyżowski i Olearczyk) – Rencok 1, Hreha 10 w przewadze, Lopacek 40.

Niedźwiadki: Wojciechowski – Olearczyk, Rąpała; Demkowicz, Biłas; Glazer – Filipek, Strzyżowski, Biały; Witan, Wilusz, Fus; Frankiewicz, Gnida, Łyko. Trener Krzysztof Ząbkiewicz.

Strzały: 49-30 i 39-20. Kary: 8 – 16 minut i 53 – 78 minut. Widzów 1100 i 1250.