Hokej - 2 liga słowacka: Pechowa przegrana w Sabinovie, mimo hatrricka Kondraszowa

mawa
Rosjanin Maxim Kondraszow w Sabinovie zdobył trzy gole
Rosjanin Maxim Kondraszow w Sabinovie zdobył trzy gole Tomasz Sowa
Po serii wygranych sanoccy hokeiści polegli w Sabinovie 5:6, ale wstydu nie przynieśli. W ich szeregach zabrakło Macieja Witana (powołanie na kadrę młodzieżową), ale dzień konia miał za to Maxim Kondraszow, który do trzech goli dołożył jeszcze asystę.

Mecz zaczął się od dwuminutowej kary dla kapitana Mateusza Wilusza, co już 12 sekund później wykorzystał Kristian Horvat. Nasz zespół szybko wyrównał za sprawą Kondraszowa, który na tafli ZŠ Sabinov robił co chciał, ale za moment Marko Ferenc znów wyprowadził Słowaków na prowadzenie.

W drugiej tercji sanoczanie świetnie zaczęli; gole Kondraszowa i Rafała Ćwikły dały im prowadzenie 3:2, jednak chwilę później było już 4:3 dla gospodarzy. Co najgorsze ekipa z Grodu Grzegorza straciła czwartą bramkę podczas gry w przewadze, co nie przystoi klasowym zespołom.

Na początku III tercji straty odrobił 16-letni Szymon Dobosz. Chwile później, w ogromnej przepychance, sędzia ze Słowacji nałożył dwie kary meczu na sanoczan i tylko dwie kary mniejsze na miejscowych. W podwójnym osłabieniu Ciarko KH 58 stracił gola, ale pięć minut później straty odrobił niezawodny Rosjanin Kondraszow.

81 sekund później lukę w szeregach obronnych ekipy Marcina Ćwikły i Tomasza Demkowicza wykorzystał Tomas Vilcek, a po chwili na ławkę kar powędrował najbardziej doświadczony w sanockim zespole Peter Bartos. To zupełnie podcięło skrzydła ekipie z Podkarpacia, która po meczu miała mnóstwo pretensji do trójki słowackich arbitrów.

- Nie mogliśmy wygrać tego meczu - zgodnie mówili gracze Ciarko KH 58. - Tyle narzeka się na polskich arbitrów, ale ci Słowacy byli beznadziejni. Miałęm wrażenie, że specjalnie tak prowadzili mecz, żebyśmy nie mogli wygrać.

Może uda się to w sobotę, gdy w Arenie Sanok podejmować będą HK Trebisov, z którym w I rundzie przegrali 1:3. Ten mecz to zaległy pojedynek 1. kolejki, bo wówczas zmieniono gospodarza.

HK Sabinov - Ciarko KH 58 Sanok 6:5 (2:1, 2:2, 2:2)

Bramki: 1:0 Horvat 1 minuta w przewadze (asysta: Ferenc), 1:1 Kondraszow 7, 2:1 Ferenc 11 (Horvat), 2:2 Kondraszow 23 (Dobosz), 2:3 Ćwikła 33 w przewadze (Glazer Majoch), 3:3 Ferenc 34 (Kivader i Goffa), 4:3 Goffa 35 w osłabieniu (Vilcek), 4:4 Dobosz 43 (Kondraszow), 5:4 Vilcek 48 w podwójnej przewadze (Horvat), 5:5 Kondraszow 52, 6:5 Vilcek 53 (Sabol i Guntas).

Sabinov: Fekete - Zagrapan, Triscik; Hrusovsky, Krajnak; Sabol, Guntas - Misenko, Paulovsky, Segla; Ferenc, Horvat, Rusnak; Vilcek, Kivader, Goffa. Trener Marcel Paulovsky.

Sanok: Hućko (53 Skrabalak) - Rąpała, Olearczyk; Demkowicz, Glazer; Mazur, Bednarz - Bartos, Wilusz, Rogos; Bielec, Majoch, Ćwikła; Filipek, Kondraszow, Dobosz. Trenerzy Marcin Ćwikła i Tomasz Demkowicz.

Sędziował: Piovar. Strzały: 39-33. Kary: 14 - 57 (w tym kary meczu dla Rąpały i Mazura) minut.

POZOSTAŁE WYNIKI GRUPY WSCHODNIEJ: Kezmarok - Bardejov 4:9, Rimavska Sobota - Gelnica 8:6, mecz Trebisov - Liptovsky Mikulas B przełożony na 4 stycznia.