Hokej | 2 liga słowacka. Pogrom w Sanoku - Ciarko KH 58 Sanok wygrało u siebie z MHK Kežmarok 8:0. Ale do play-off bardzo daleko [ZDJĘCIA]

Waldemar Mazgaj
Hokeiści Ciarko KH 58 Sanok nie dali żadnych szans MHK Kežmarok. Wygrali aż 8:0.

Zespół Ciarko KH 58 rozbił MKH Kezmarok, choć do 40 minuty Denis Talar, bramkarz Słowaków, przepuścił tylko trzy z 29 strzałów.

– Dwie pierwsze tercje nie był dobre, brakowało nam dokładności. Ale później było już trochę lepiej – uśmiechał się po meczu Marcin Ćwikła, trener sanoczan.

W składzie sanoczan nie było Petara Bartosa (sprawy osobiste), ale naprawdę dobry mecz (drugi po powrocie z Torunia) rozegrał Marcin Biały, który zanotował trzy asysty.
– Brakowało mu gry. Sam mówił, że od sierpnia może 2-3 pełne mecze zagrał w Neście. Potrzebował więc czasu, żeby złapać rytm meczowy. Pomaga zespołowi, więc fajnie, że wrócił. Szkoda, że nie było go od początku sezonu – dodaje trener Ciarko KH 58.

Sanoczanie z nożem na gardle grają o play-off, w którym wystąpią tylko cztery zespoły. Do 4. lokaty tracą cztery punkty, a mają trzy mecze; w Rimavskiej Sobocie, Liptovskim Mikulaszu (zaległy) i u siebie z Sabinovem. Rywal z Trebiszowa tyle samo: w Sabinowie i dwa razy z Liptovskim Mikulasem.

Będzie ciężko, bo Bardejov przegrał w Trebiszowie i już nie wszystko zależy od nas. Zdajemy sobie sprawę, że musimy wygrać wszystko do końca, nawet u lidera, żeby walczyć o „czwórkę”

– kończy Marcin Ćwikła.

Ciarko KH 58 Sanok - MKH Kezmarok 8:0

Tercje: 1:0, 2:0, 5:0.

Bramki: 1:0 Wilusz 14 minuta w przewadze (asysty: Filipek i Mazur), 2:0 Mazur 36 (Filipek i Bednarz), 3:0 Majoch 39 (Biały i Demkowicz), 4:0 Bielec 43 (Filipek i Wilusz), 5:0 Witan 43 (Dobosz i Kondraszow), 6:0 Bielec 45 (Filipek i Mazur), 7:0 Rąpała 54 (olearczyk i Biały), 8:0 Olearczyk 54 (Biały i Kondraszow).

Ciarko KH 58: Skrabalak – Rąpała, Olearczyk; Demkowicz, Glazer; Mazur, Bednarz - Dobosz, Kondraszow, Witan; Biały, Majoch, Ćwikła; Filipek, Wilusz, Bielec. Trenerzy Marcin Ćwikła i Tomasz Demkowicz.

Sędziował: Jurko (Koszyce). Kary: 12 - 44 (10+20 Kramar) minuty. Strzały: 41-18. Widzów 1200.

POZOSTAŁE WYNIKI GRUPY WSCHODNIEJ: HK Sabinov – HKM Rimavska Sobota 1:6, MHk 32 Liptovsky Mikulas „B” – HC Rebelion Gelnica 5:8, HK 2016 Trebisov – HK Bardejov 3:2.

1. HKM Rimavská Sobota - 27 punktów (12 meczów)