HOKEJ. Bagaż goli Ciarko KH Sanok w Janowie

Waldemar Mazgaj
Nasz zespół w tym sezonie spisuje się fatalnie; w 13 spotkaniach tylko raz wygrał, a resztę przegrał (dwukrotnie po dogrywkach). Wojciech Zatwarnicki
1-6 to wysoka kara dla graczy Ciarko KH Sanok po meczu w Janowie. Nasz zespół znów zawiódł podczas gry w osłabieniu, gdy stracił 5 z 6 goli.

Tylko przez 20 minut w grze sanoczan widać było jakąkolwiek myśl taktyczną, a obaj bramkarze mieli tyle samo pracy. Bilans strzałów 14-14, a najgroźniej uderzali najlepszy w naszej ekipie Viliam Cacho oraz Bogusław Rąpała i Paweł Połącarz.

Potem znów dał znać o sobie największy brak w zespole Ciarko KH, bo w II tercji wszystkie gole sanoczanie stracili w osłabieniu.

- Musimy z tym wreszcie coś zrobić. Tak samo jak z naszą nieskutecznością - mówił po meczu Połącarz. - Gdy graliśmy po równo, to mieliśmy przewagę i więcej sytuacji. Ogólnie mecz był wyrównany i przegraliśmy zbyt wysoko.

Trzecia tercja po prostu się odbyła, a honorową bramkę uzyskał Marek Strzyżowski.

Jeszcze lepszą szansę miał Tibor Schneider, który po wyjechaniu z ławki kar (46. min) jechał sam na bramkarza Naprzodu, ale uderzył obok celu.

AKUNA NAPRZÓD JANÓW - CIARKO KH SANOK 6-1 (0-0, 4-0, 2-1)

1-0 Kubenko - Kulik (23, w przewadze),
2-0 Zatko - Kacir (33, w przewadze),
3-0 Zatko - Wilczek - Kacir (36, w podwójnej przewadze),
4-0 Kacir - Słodczyk (40, w przewadze),
5-0 Słowakiewicz - Salamon (55),
5-1 Strzyżowski - Biały (56),
6-1 Słowakiewicz - Ł. Elżbieciak (60, w przewadze).

Naprzód: M. Elżbieciak - Gretka, Kurz; Bernacki, Kulik; Pawlak, Zatko; Działo, Wilczek - Salamon, Gryz, Ł. Elżbieciak; Pohl, Słodczyk, Kacir; Jóźwik, Kubenko, Najdek; Gwiźdż, Sowiński, Słowakiewicz.

Ciarko KH: Janiec - Sekacz, Rąpała; Bigos, Schneider; R. Solon, Demkowicz - Mermer, Milan, Połącarz; Cacho, Ćwikła, Kostecki; Poziomkowski, Strzyżowski, Biały; M. Solon, Gawlina, Hućko.

SĘDZIOWAŁ Sebastian Kryś (Katowice). KARY: 24 (10 dla Pawlaka) - 24 minuty. WIDZÓW 650.

Pozostałe wyniki : JKH GKS Jastrzębie - Aksam Unia Oświęcim 4-2 (1-0, 1-2, 2-0);
Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - TKH Nesta Toruń 6-3 (1-0, 1-2, 4-1);
Wojas Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 4-3 (1-0, 1-1, 2-2);
awansem: ComArch Cracovia - Energa Stoczniowiec Gdańsk 4-2 (2-1, 1-0, 1-1);

W tabeli nasz zespół jest ostatni (5 pkt) i traci do 9. TKH Toruń 5 "oczek".

W niedzielę sanoczanie podejmują w Arenie Zagłębie (godzina 17).