Hokej. Bogusław Rąpała i Kaupo Kaljuste z Ciarko KH Sanok...

  Hokej. Bogusław Rąpała i Kaupo Kaljuste z Ciarko KH Sanok powołani do reprezentacji

  Waldemar Mazgaj

  Nowiny

  Nowiny

  Obrońcy Ciarko KH Sanok Bogusław Rąpała i Kaupo Kaljuste dostali powołania do swoich reprezentacji i uczestniczą w zgrupowaniach przed Mistrzostwami Świata dywizji I (Polska) lub II (Estonia).
  Bogusław Rąpała (z pięścią w górze) to twardo grający zawodnik. Kilka sezonów temu dwukrotnie wygrywał klasyfikację na zawodnika spędzającego najwięcej

  Bogusław Rąpała (z pięścią w górze) to twardo grający zawodnik. Kilka sezonów temu dwukrotnie wygrywał klasyfikację na zawodnika spędzającego najwięcej minut na ławce kar. ©TOMASZ SOWA

  - Dostałem informację w piątek rano i od razu pojechałem. Na szczęście niezbyt daleko, bo nasza reprezentacja do soboty trenować będzie w Sanoku - opowiada Rąpała.

  29-letni obrońca jeszcze nigdy nie zagrał w pierwszej reprezentacji, ale liczy na grę w MŚ.

  - Marzeniem każdego sportowca jest gra z orzełkiem na piersi. Ale do treningów podchodzę spokojnie, tak jak do tych w klubie - opowiada "Buli", który w ostatnim sezonie PLH w 51 meczach zdobył 30 punktów (7 goli, 23 asysty) i przesiedział 72 minuty na ławce kar.

  Rąpała jest jednym z dodatkowo powołanych graczy na zgrupowanie, ale jak zapewnia trener Wiktor Pysz, na MŚ w Słoweni może pojechać każdy z 32 trenujących. W sobotę nasz zespół pojedzie z Sanoka na dwie gry towarzyskie na Ukrainie.

  Kaupo Kaljuste znalazł się na liście 23 graczy powołanych do reprezentacji Estonii na Mistrzostwa Świata Dywizji II grupy B. Razem z nim powołanie otrzymał Dmitri Suur z Podhala Nowy Targ.

  29-letni Kaljuste dla KH Sanok w 30 meczach PLH zdobył 16 punktów (4+12), został ukarany 18 minutami kar. W reprezentacji Estonii na MŚ występował 7 razy.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo