Hokej. Ciarko KH 58 Sanok pokonało HK Brezno w słowackiej 2 lidze. Dwóch porażek doznało UKH Dębica w 1 lidze

Waldemar Mazgaj
Hokeiści Ciarko KH 58 Sanok pokonali na wyjeździe HK Brezno
Hokeiści Ciarko KH 58 Sanok pokonali na wyjeździe HK Brezno Tomasz Sowa
Po pierwszej tercji Ciarko KH 58 Sanok przegrywało z HK Brezno 0:3, ale metamorfoza po pierwszej przerwie pozwoliła zgarnąć trzy punkty.

1 liga polska

MMKS Podhale II Nowy Targ - UKH Dębica 2:0 i 12:3

Tercje: 0:0, 1:0, 1:0 i 2:1, 8:1, 2:1.

Bramki - sobota: Plewa 26 w osłbieniu, J. Wolski 45; niedziela: Panczakiewicz 4 w przewadze, 34, Podlipni 13 w przewadze, Olchawski 21, 24, 36, 40, 60, Plewa 28, Habura 29 w przewadze, Faltyn 32, Kieta 53 - A. Burnat 18 (Kopyściański i Fal), Kloc 39 (Smagacz i Hadowski), Gągol 56 w przewadze (A. Burnat i Fal).

UKH Dębica: Ciura (Mazur w niedzielę od 53.) - Smagacz, Dominik Giełbaga; Chorążyczewski (s.), Balcerek (s.); B. Burnat, Dobies - Gągol, Kuczek, A. Burnat; Fal, Kopyściański, Hadowski; Wójcik, Kloc, Micula. Trener Arkadiusz Burnat.

Kary: 10 - 8 minut oraz 8 - 14 minut. Widzów 50 i 35.

Dębiczanie w sobotę powalczyli na Podhalu, ale w niedzielę - grając tylko na dwie pary obrońców - pękli.

2 liga słowacka

HK Brezno - Ciarko KH 58 Sanok 5:7

Tercje: 3:0, 0:4, 2:3.

Bramki: Pinka 4 minuta (asysty: Znak i Bauer), Longauer 15 w przewadze (Tomaška i S. Srnka), Šmálik 19 w przewadze (Tomaška i Gašpar), B. Srnka 51 w przewadze, Koštial 59 (Bauer i B. Srnka) - Mermer 25 (Ćwikła i Kuryła), 35 (Ćwikła i Kuryła), 49 (Ćwikła i Bielec), 60 w osłabieniu do pustej bramki, Dobrzyński 29, 47 w przewadze (Demkowicz i Ćwikła), Demkowicz 30 w przewadze (Bielec i Ćwikła).

Ciarko KH 58 Sanok: Skrabalak - Olearczyk, Filipau; H. Demkowicz, Kuryła; Mazur, Gulbinowicz - Witan, Wilusz, Biały; Bielec, Mermer, R. Ćwikła; Dobrzyński, Chmura, Maciejko. Trener Marcin Ćwikła.

Kary: 10 - 24 minuty (10 dla Filipau). Strzały: 44-35. Widzów 300.

Po pierwszej tercji zanosiło się na pogrom sanoczan, którzy wyglądali, jakby dopiero wysiedli a autokaru. Reprymenda w przerwie odmieniła zespół i już 10 minut później był remis. Aż cztery bramki w tym spotkaniu zdobył doświadczony Maciej Mermer, natomiast Rafał Ćwikła zanotował aż pięc asyst.

Do końca sezonu zasadniczego sanoczanom pozostało dwa spotkania i wciąż mają teoretyczne szanse nawet na trzecie miejsce przed play-off co dałoby im teoretycznie łatwiejszego rywala w drugiej fazie. By tak się stało powinni wygrać pozostałe spotkania i liczyć na dobry układ innych wyników.

Prezes Asseco Resovii: Zmiana trenera była konieczna