Hokej. Ciarko KH Sanok ma już pełny skład

  Hokej. Ciarko KH Sanok ma już pełny skład

  Waldemar Mazgaj

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Jednym z elementów treningów przygotowawczych hokeistów jest jazda na rowerach.

  Jednym z elementów treningów przygotowawczych hokeistów jest jazda na rowerach. ©TOMASZ SOWA

  Bramkarz Bartosz Maza oraz obrońcy Dawid Maciejewski i Łukasz Bułanowski trenują z Ciarko KH. W Sanoku jest też nowy trener bramkarzy - Marek Mily.
  Jednym z elementów treningów przygotowawczych hokeistów jest jazda na rowerach.

  Jednym z elementów treningów przygotowawczych hokeistów jest jazda na rowerach. ©TOMASZ SOWA

  SKŁAD CIARKO KH NA SEZON 2011/12

  SKŁAD CIARKO KH NA SEZON 2011/12


  BRAMKARZE: Przemysław Odrobny (Stoczniowiec Gdańsk), Daniel Kachniarz (JKH GKS Jastrzębie), Bartosz Maza (Stoczniowiec)

  OBROŃCY: Łukasz Bułanowski (Mazowsze Legia Warszawa), Paweł Dronia (Aksam Unia Oświęcim), Roman Gurican, Martin Ivicić, Ivo Kotaska (HC Tabor), Zoltan Kubat, Dawid Maciejewski (Stoczniowiec), Bogusław Rąpała, Paweł Skrzypkowski (Stoczniowiec)

  NAPASTNICY: Marcin Biały, Krystian Dziubiński, Dariusz Gruszka, Dawid Hućko, Marcin Kolusz (MMKS Podhale Nowy Targ), Tomasz Malasiński, Maciej Mermer, Wojciech Milan, Michał Radwański, Marek Strzyżowski, Josef Vitek (GKS Tychy), Martin Vozdecky, Mateusz Wilusz, Krzysztof Zapała

  SZTAB * Trener - Milan Jancuska, II trener - Marek Ziętara, trener bramkarzy - Marek Mily.  Kadra sanockiego zespołu, który w tym sezonie musi już włączyć się do walki o medale, liczy 26 zawodników - 3 bramkarzy, 9 obrońców i 14 napastników.

  Maza (21 lat, 175 cm/86 kg) i Maciejewski (20 lat, 188 cm/88 kg) występowali ostatnio w Stoczniowcu Gdańsk, który nie przystąpi do rozgrywek ekstraklasy. W ten sposób gdańska kolonia w Sanoku urośnie do czterech hokeistów, bo wcześniej ze "Stoczni" przyszli Przemysław Odrobny i Paweł Skrzypkowski.

  - Maza zostanie wypożyczony na rok. Z kolei rozmowy ze Stoczniowcem w sprawie Maciejewskiego toczą się na dwóch frontach, albo roczne wypożyczenie, albo transfer definitywny - tłumaczy prezes Piotr Krysiak, który dodał, że transfer trzeciego bramkarza był niezbędny, bo... - Kamil Wajda nie podjął treningów, a nie będziemy go prosić.

  Z kolei Bułanowski (18 lat, 197 cm/103 kg) był czołową postacią I-ligowego Mazowsza Legii Warszawa. - Najprawdopodobniej wypożyczymy go na rok - dodał Krysiak.

  Jeszcze nie koniec?

  1 lipca sanoccy hokeiści kończą pierwszy etap przygotowań. - Do tego czasu nikogo nowego już nie będzie, bo już praktycznie zamknęliśmy kadrę. Ale to pewnie jeszcze nie koniec transferów. Na treningi na lodzie pewnie zaangażujemy kogoś do ataku - uśmiecha się prezes Ciarko KH.

  Nieoficjalnie mówi się o poszukiwaniach Kanadyjczyków z polskim paszportem. Na pewno drużyny nie wzmocni reprezentant Francji Teddy da Costa z Rouen, który związał się rocznym kontraktem z GKS-em Tychy. O wyborze Śląska zadecydował m.in. fakt, że "Tadek" ma narzeczoną z tamtych stron i nawet buduje dom w Oświęcimiu.

  Bronił w Podhalu

  Nową twarzą w sztabie trenerskim Ciarko KH jest Marek Mily, 42-letni Słowak, były bramkarz m.in. HC Koszyce, HC Preszow, czy Podhala Nowy Targ (w sezonie regularnym 1999/2000 przepuścił 49 bramek), który jeszcze w ostatnim sezonie występował w II-ligowym HC 46 Bardejow.

  - Będzie odpowiadał za szkolenie w całym klubie, a nie tylko pierwszej drużynie. Pracuje od poniedziałku, kontrakt podpisaliśmy do końca sezonu - tłumaczy Krysiak.

  Sanoccy hokeiści ładują już akumulatory w pełnym składzie, bo do zespołu dołączyli także pozyskani ostatnio obrońcy Skrzypkowski i Ivo Kotaska.

  - Co tydzień jeździmy między innymi do Zagórza, gdzie obok skoczni jest piękny podbieg i świetne warunki do pracy szybkościowej - tłumaczy Marek Ziętara, II trener.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo