Hokej. Ciarko PBS Bank Sanok - Stavanger Oilers 3-6 po II tercji

mawa
Martin Vozdecky (nr 8) strzelił już dwie bramki.
Martin Vozdecky (nr 8) strzelił już dwie bramki. Tomasz Sowa
Ciarko PBS Bank Sanok przegrywa ze Stavanger Oilers 3-6 po dwóch tercjach swojego pierwszego meczu półfinału Pucharu Kontynentalnego rozgrywanego w Norwegii.

W drugiej tercji zespół Stefana Mikesa, debiutujący w europejskich rozgrywkach, długimi momentami miał przewagę, więcej strzelał, ale norweski bramkarz był trudną przeszkodą.

Wprawdzie podczas gry w przewadze po kolejnej dobitce zaskoczył go w końcu Martin Vozdecky, ale w innych sytuacjach górą był golkiper "Nafciarzy".

Gdy wydawało się, że gol dający remis jest kwestią czasu do bramki Sanoka trafił z bliska Michael Brandasu.

Mistrzów Polski to nie zraziło - 27 sekund później Pavel Mojzis wrzucił krążek z niebieskiej przed bramkę i w zamieszaniu trafił on do siatki i było 2-3.

Norwegowie wrzucili drugi bieg - mimo wyrównanego meczu wykorzystywali niemal każdy błąd sanoczan i w 36. min prowadzili już 5-2.

W I odsłonie, choć przegranej 0-2, sanoczanie wcale nie odstawali aż tak bardzo od gospodarzy turnieju półfinałowego, mieli też kilka świetnych okazji, ale znakomicie bronił norweski bramkarz.

Najbardziej szkoda było bramki na 0-2, zdobytej podczas gry w przewadze. Wielki błąd popełnił przy tym Przemysław Odrobny, który daleko wyjechał z bramki. W ogóle nie był to wielki mecz "Wiedźmina", który mógł lepiej się zachować także w innych sytuacjach i po golu na 2-6 został zmieniony przez Daniela Kachniarza.

Jeszcze w II tercji kolejną bramkę zdobył - w osłabieniu - Vozdecky i wciąż tli się szansa na korzystny rezultat.

Ciarko PBS Bank Sanok - Stavanger Oilers 3-6 (0-2, 3-4) po II tercjach

0-1 Dahl Andersen - Kinley (6:17)
0-2 Andersen Davic (10:31, w osłabieniu)
1-2 Vozdecky - Vitek - Bartos (23:02, w przewadze)
1-3 Brandasu - Boxill - Kinley (31:11)
2-3 Mojzis - Zapała (31:39)
2-4 Kissel - Lorentzen - Nagel (33:37)
2-5 Andersen David - Nagel - Davis (35:19, w przewadze)
2-6 Loikas - Dahl Andersen (37:30)
3-6 Vozdecky - Bartos (38:18, w osłabieniu)

Ciarko PBS Bank: Odrobny (37:31 Kachniarz) - Dronia, Mojzis; Wajda, Kotaska; Rąpała, Kubat (2) oraz Pociecha - Wolski (2), Zapała (4), Kolusz; Vitek, Bartos, Vozdecky; Gruszka, Dziubiński, Malasiński; Strzyżowski, Radwański, Biały oraz Milan. Trener Stefan MIKES.

Oilers: Holm (Smith) - Kunes, Kaunismaki; Kinley (2), Sveum (2); Solberg, Davis; Hjeml, Hauge - Dahl Andersen, Loikas, Strandfeldt; Lorentzen, Hallem, Kissel; Hoygard, Nagel, Andersen David; Asland, Boxill, Brandasu. Trener Petter THORENSEN.

Kary: 8 - 4 minuty. Strzały: 19 - 29.

W drugim dzisiejszym meczu półfinałowej grupy E:
Metalurg Żłobin - Bairbas Antyrau 3-0 (1-0, 2-0, 0-0).
Bramki:
Aleksiej Jeremin (14:51), Anton Pulwer (31:28), Nikita Remezow (33:06).

Jutro o 14:00 sanoczanie grają z białoruskim Metalurgiem, a w niedzielę o tej samej porze z kazachstańskim Bairbasem. Do finału w Doniecku awansuje tylko zwycięzca turnieju.