Hokej. Ciarko PBS wygrywa z Nestą 6-3 mimo ciężkich treningów

mawa
TOMASZ SOWA
6-3 z Toruniem wygrali na zakończenie sezonu zasadniczego w Arenie Sanok gracze lidera. Bardziej niż te wyniki interesowały kibiców wyniki na innych lodowiskach, bo już we wtorek Ciarko PBS pozna rywala w półfinale.

Pozostałe mecze 41. kolejki

Cracovia - JKH GKS 5-3 (1-0, 0-3, 4-0);
GKS Tychy - Unia 2-3 (1-2, 1-0, 0-1);
Zagłębie - MMKS Podhale 4-3 (1-1, 3-1, 0-1).

8. Podhale - 21

Następne mecze Ciarko PBS Banku - wtorek 14.02: Podhale (wyjazd, 18), niedziela 19.02: półfinał play-off (dom, 19).

Na pewno nie będzie nim Cracovia, ale Tychy i Jastrzębie są najbardziej prawdopodobne.

Przeciwko Neście w sanockim zespole z podstawowych ostatnio zawodników nie było tylko Tomasza Malasińskiego (drobny uraz po uderzeniu krążkiem), ale ostatnie ciężkie treningi chyba dość mocno dały się wszystkim we znaki, bo przez dwie tercje lider nie forsował wielkiego tempa. Wprawdzie przez ponad pół godziny prowadził 1-0, ale w I części marnował wiele sytuacji, a w II wręcz przeciwnie - to Przemysław Odrobny miał więcej pracy, ale wprawiał w zakłopotanie toruńskich napastników, przede wszystkim Milana Baranyka.

W końcu jednak błędy obrońców zaczęli wykorzystywać goście, którzy po dwóch tercjach prowadzili 2-1.

Gracze Ciarko dopiero w trzeciej tercji pokazali momentami agresywny i przede wszystkim skuteczny hokej. Piękne trafienia zaliczyli Kolusz, Vozdecky i Gruszka.

W 47. minucie gola nr 200. w tym sezonie zdobył dla naszej drużyny Sławomir Krzak.

Mimo obniżonych cen biletów martwiła nieco frekwencja w Arenie. - Oszczędzamy na play-offy - tłumaczyli niektórzy kibice.

CIARKO PBS BANK - NESTA KARAWELA 6-3 (1-0, 0-2, 5-1)1-0 Vozdecky - Kubat - Vitek (3:28), 1-1 Bomastek - Baranyk - K. Kalinowski (35:06), 1-2 Jankowski - Dzięgiel (38:20), 2-2 Kolusz - Vozdecky (43:21), 3-2 Kolusz - Kotaska - Dziubiński (45:45), 4-2 Krzak - Kubat (46:29), 4-3 Gaisins - K. Kalinowski - Baranyk (49:14, w podwójnej przewadze), 5-3 Vozdecky - Mojzis - Kolusz (47:09, w przewadze), 6-3 Gruszka - Zapała - Strzyżowski (59:21).

CIARKO PBS: Odrobny - Mojzis, Bułanowski; Rąpała, Kotaska; Dronia (2), Kubat - Vozdecky (2), Zapała (2), Kolusz; Gruszka (2), Dziubiński (2), Strzyżowski (2); Vitek (2), Krzak, Mermer; Wilusz, Milan, Biały. Trener Marko MILY.

NESTA: Plaskiewicz - Gaisins (2), Porębski; Smeja, Gimiński; Koseda (6), Lidtke - Bomastek, K. Kalinowski, Baranyk; Wróbel, Dzięgiel (4), Jankowski; Gościmiński, Kuchnicki, Marmurowicz. Trener Jaroslav LEHOCKY.

SĘDZIOWALI Paweł Breske (Jastrzębie) oraz Leszek Kubiszewski (Katowice) i Mariusz Smura (Oświęcim). KARY: 14 - 12 minut. WIDZÓW 600.

POWIEDZIELI PO MECZU

Michał Plaskiewicz, bramkarz NestyPrzez dwie tercje zagraliśmy bardzo dobrze, może nawet lekko przeważając. W III chyba zabrakło nam nieco sił i chyba popełniliśmy za dużo błędów w defensywie.

Maciej Mermer, kapitan Ciarko PBS
Jesteśmy w fazie przygotowań stąd gra się nie kleiła. Dopiero po dwóch tercjach powiedzieliśmy sobie kilka słów, że gramy dla kibiców i ruszyło. Łatwość, z jaką zdobyliśmy kilka bramek i oderwaliśmy się od przeciwnika

Marcin Kolusz, napastnik Ciarko PBS
Dopiero, gdy pojawiło się zagrożenie, wzięliśmy się w garść i poszło. Szybko zdobyte trzy bramki świadczą o tym, że forma jest i przygotowania idą w dobrym kierunku. Teraz czekamy tylko na rywala.