Hokej. Ciarko STS Sanok przegrał z Re-Plast Unią Oświęcim 0:3 [RELACJA, ZDJĘCIA]

mtr
Gazeta Krakowska
Ciarko STS Sanok przegrał z Re-Plast Unią Oświęcim 0:3 w piątkowym meczu 3. kolejki Polskiej Ligi Hokeja. Dobra postawa Patrika Spesnego, szczególnie w pierwszej odsłonie, uchroniła sanoczan od większej porażki.
Radość Daniła Oriechina (z prawej) po zdobyciu pierwszej bramki dla Unii. Ostatecznie oświęcimianie pokonali Ciarko STS Sanok 3:0.

Hokej. Kontrolowane zwycięstwo Re-Plast Unia Oświęcim nad Ci...

Wicemistrzowie Polski trafili do siatki w 18. minucie po uderzeniu Daniiła Oriechina.

W drugiej odsłonie gospodarze wykorzystali okresy gry w przewadze; najpierw precyzyjnie przymierzył spod niebieskiej linii Peter Bezuska, a kilka minut później trafienie na 3:0 zanotował Luka Kalan. Unia miała kolejne szanse, ale Patrik Spesny jeszcze kilka razy popisał się świetnymi interwencjami.

Sanoczanie również atakowali, jednak golkiper Unii powstrzymywał próby Kamila Olearczyka, Jakuba Bukowskiego, Jesperiego Viikili i Bogusława Rąpały.

POWIEDZIELI

Marek Ziętara, trener Ciarko STS Sanok:

– Unia przez dwie tercje narzuciła mocny pressing i na pewno miała dużą przewagę. To był nasz pierwszy mecz na wyjeździe i wydaje mi się, że zagraliśmy nieco bojaźliwie i za bardzo cofnęliśmy się. W trzeciej odsłonie prezentowaliśmy się już znacznie lepiej, może nawet momentami mieliśmy optyczną przewagę. Nasz zespół jest bardzo młody, w składzie znajduje się sporo juniorów oraz zawodników łączących grę w hokeja z zawodową pracą. Ambicji nie można nam jednak odmówić.

Michal Fikrt, II trener Unii:

– Od pierwszej do ostatniej sekundy byliśmy lepszą drużyną. Ciarko STS Sanok to młody zespół, który walczył dziś do samego końca. W trzeciej tercji troszkę „zamieszali”, ale mieliśmy ten mecz pod kontrolą.

W niedzielę do Sanoka przyjeżdża Energa Toruń. Mecz rozpocznie się o 18.

Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Bramki: 1:0 Oriechin (Garszyn, S. Kowalówka) 18, 2:0 Bezuszka (S. Kowalówka, Oriechin) 24, 3:0 Kalan (Zatko, Helenius) 30.

Re-Plast Unia: Saunders – Glenn (2), Luža; Sherbatov, Trandin, Przygodzki – Zaťko, Pretnar (2); Koblar, Kalan, Helenius – Bezuška, P. Noworyta; Garszyn, S. Kowalówka, Oriechin – M. Noworyta; Piotrowicz, Krzemień (2), Malicki oraz Da Costa (2). Trener Nik Zupančič.

Ciarko: Spěšný (2) – Olearczyk, Rąpała (2); Filipek (2), Strzyżowski, Biały – Kamienieu, Piippo; Bukowski, Viikilä, Elo – Demkowicz, Biłas; Bielec (2), Witan (2), Wilusz – Florczak, Glazer; Fus, Ginda, Dobosz. Trener Marek Ziętara.

Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Grzegorz Lipiński (Toruń).

Kary: 8 – 12 min.

Widzów: 1500.