Hokej. Legia Warszawa znów zagra w Sanoku

  Hokej. Legia Warszawa znów zagra w Sanoku

  Waldemar Mazgaj

  Nowiny

  Nowiny

  Sanoccy hokeiści nie powinni mieć problemów z ograniem Legii Warszawa.

  Sanoccy hokeiści nie powinni mieć problemów z ograniem Legii Warszawa. ©TOMASZ SOWA

  Kibice w Sanoku przeżyją... deja vu. Mazowsze/Legia Warszawa będzie pierwszym rywalem Ciarko KH w barażach o utrzymanie w Polskiej Lidze Hokejowej.
  Sanoccy hokeiści nie powinni mieć problemów z ograniem Legii Warszawa.

  Sanoccy hokeiści nie powinni mieć problemów z ograniem Legii Warszawa. ©TOMASZ SOWA

  Jak teraz grają

  Jak teraz grają


  Play-down
  I runda o miejsca 9-16 (13, 14, 20 oraz ew. 21 i 23 lutego): Ciarko KH Sanok - Mazowsze/Legia Warszawa (para A), TKH Nesta Toruń - Sielec Sosnowiec (B), KTH Krynica - MMKS Nowy Targ (C), GKS Katowice - Orlik Opole (D);

  II runda o miejsca 9-12 (27, 28 lutego, 6 oraz ew. 7 i 9 marca): zwycięzca A - zwycięzca D (para E), B - C (F);

  II runda o miejsca 13-16 (26 i 28 lutego);

  III runda o miejsca 9-10 i 11-12 (13, 14, 20 oraz ew. 21 i 23 marca): E - F;

  III runda o miejsca 13-14 i 15-16 (5 i 7 marca).

  Play-off
  pary I rundy: Comarch Cracovia - Energa Stoczniowiec Gdańsk, GKS Tychy - Aksam Unia Oświęcim, Wojas Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie-Zdrój, Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - Akuna Naprzód Janów.  Jeśli nasz zespół ogra ekipę ze stolicy, to w następnej (decydującej) rundzie zmierzy się z lepszym z pary GKS Katowice - Orlik Opole.

  Losowania par play-off i play-down dokonano w siedzibie PZHL-u. Sanoczanie, jako najwyżej rozstawiony zespół z drużyn walczących w play-down w każdej z trzech rund będą rozpoczynać i ew. (w przypadku remisu 2:2) kończyć rywalizację na swoim lodowisku.

  Mecze z Legią rozegrane zostaną już w sobotę i niedzielę. Trzeci i ew. czwarty mecz 20 i 21 lutego na Torwarze, a ew. decydujący piąty mecz 23 bm. w Arenie Sanok.

  - Obojętne, z kim byśmy nie rywalizowali w tej pierwszej lidze, nie mamy dla siebie godnego rywala. Musimy ich przejść i koniec - mówi Miroslav Doleżalik, kierownik drużyny z Sanoka.

  Z obecnego składu Ciarko KH w Warszawie grali Wojtek Rocki i Rafał Solon. W tym sezonie w Legii gra Jarosław Grzesik, były napastnik KH, z którym w Sanoku rozwiązano kontrakt pod koniec października.

  - Zobaczymy, jak teraz wygląda - dodaje Doleżalik.

  Uwaga na Bepierszcza

  Najlepszym obecnie zawodnikiem Legii jest jednak 19-letni Mateusz Bepierszcz, czołowy strzelec I ligi.

  - Między ekstraklasą a pierwszą ligą jest spora różnica, więc nie nastawiamy się na wielką walkę - mówi Grzesik, który na mecze z Ciarko KH nie zamierza się dodatkowo "spinać".

  - Nic nikomu nie muszę udowadniać - konstatuje.

  Legia w rozgrywkach grupy C zgromadziła 27 punktów w 14 meczach i zajęła 4. miejsce. Ekipę prowadzi 64-letni Białorusin Stanisław Małkow.

  Piłkarze dali przykład
  Nazwa Legii elektryzuje sanockich kibiców.

  - Nasi piłkarze dwukrotnie grali ostatnio z tym przeciwnikiem, raz nawet wygrali. Dlatego mecze hokeistów też powinny się cieszyć dużym zainteresowaniem - mówi Mateusz, fan i piłki i hokeja w Grodzie Grzegorza.

  W przypadku awansu do kolejnej rundy sanoczanie zagrają z lepszym w rywalizacji katowicko-oświęcimskiej. Gdy pokonają i tę przeszkodę, będą już pewni gry w PLH w następnym sezonie.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo