Nasza "20" zagra w dniach 15-21 grudnia w Sanoku z Łotwą, Białorusią, Danią, Słowenią i Austrią. Nie było łatwo, ale przekonałem wszystkich głosujących, by wybrali Sanok, a nie Rygę - mówi Dawid Chwałka, mieszkający w Rzeszowie wiceprezes PZHL, który uczestniczy w kongresie IIHF w Sztokholmie.
Reprezentacja U-20 jest beniaminkiem dywizji IA. Jej trenerem jest Andrzej Parafionow.
W Sanoku w lutym 2014 roku zostanie też rozegrany "euroczelendż". Zagra w nim aż pięć drużyn - Ukraina, Polska, Węgry, Japonia i Włochy.
Pierwszy polski zespół, marzący o powrocie na zaplecze elity, mistrzostwa świata dywizji IB (tzw. III ligi) rozegra w Kownie na Litwie w dniach 20-26 kwietnia.
- Litwini mają wtedy święto narodowe, prosili o wsparcie. Będziemy chcieli w Polsce mistrzostw w 2015 roku i mają nas poprzeć - Chwałka uchyla rąbka tajemnicy negocjacji.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?