Hokej. Nesta Karawela Toruń - Ciarko PBS Bank Sanok 4-6 w meczu awansem

mawa
Tomasz Sowa
Outsider tabeli Polskiej Ligi Hokejowej postawił się liderowi i mistrzowi Polski, ale punktów nie mógł zdobyć. Zespół z Sanoka wygrał na Pomorzu 6-4.

Po niedzielnym laniu 2-9 torunianie obrali zupełnie inną taktykę, a mianowicie zmasowaną obronę. A ponieważ szczęśliwie bronił Kamil Bojanowski to bardzo długo wynik nie był zbyt okazały.

Ciarko PBS nacierał, dużo strzelał, ale w I tercji chyba by nic nie zrobił, gdyby nie dwa błędy Słowaka Lukas Langa; najpierw złapał prostą karę, a za drugim razem wyłożył krążek wprost na kij rywala. W 18. min gracze Nesty przez 36 sekund grali w przewadze 5 na 3, zrobili dużo zamieszania, ale bezskutecznego.

Jak kontrolują mecz pokazali sanoczanie po kontaktowym golu Kamila Kalinowskiego (strzał z nadgarstka), bo już 64 sekundy później Krystian Dziubiński zdobył swoją drugą bramkę w meczu.

Broniący strefą i kontrujący torunianie mieli kilka dobrych sytuacji, znów 103 sekundy podwójnej przewagi i nadal grali nieskutecznie.

Trzecią odsłonę zaczęli za to niczym z marzeń; starzy z braci Kalinowskich po raz drugi zaskoczył Przemysława Odrobnego strzelając kontaktową bramkę. Przez kilka minut miejscowi żyli nadzieją, ale najpierw Paweł Dronia, a następnie - w odstępie 19 sekund - Marek Strzyżowski efektownie i Tomasz Malasiński zdobyli kolejne bramki.

Przy stanie 2-6 to nasz zespół się rozluźnił i dał sobie strzelić dwa gole. Przy obu udział miał Odrobny, który najpierw sprokurował karę, a później nienajlepiej zachował się w sytuacji sam na sam z Michalem Borovansky’m.

Był to mecz awansem z 23 listopada, gdy nasz zespół będzie grał w Pucharze Kontynentalnym.

NESTA KARAWELA TORUŃ - CIARKO PBS BANK SANOK 4-6 (0-2, 1-1, 3-3)

0-1 Kolusz - Vitek - Krzak (7, 5/4), 0-2 Dziubiński - Malasiński - Gruszka (12), 1-2 K. Kalinowski - Malat - Bomastek (34), 1-3 Dziubiński - Vozdecky - Kotaska (35), 2-3 K. Kalinowski - Bomastek - Gula (41), 2-4 Dronia - Krzak - Mojzis (46), 2-5 Strzyżowski - Wajda (53), 2-6 Malasiński - Dziubiński - Pociecha (54), 3-6 Lang - Bomastek - Malat (56, 5/4), 4-6 Borovansky (57).

Nesta: Bojanowski - Lang (2), Gula; Skrzypkowski, Koseda (2); Gimiński, Huzarski; Porębski, Lidtke - Bomastek, K. Kalinowski, Malat; Borovansky, Kuchnicki, M. Kalinowski; Marmurowicz (2), Dzięgiel (2), Minge; Husak, Pieniek, Gościmiński. Trener Jaroslav LEHOCKY.

Ciarko PBS: Odrobny (2) - Mojzis, Dronia; Kotaska, Wajda; Kubat (2), Pociecha; Rąpała (2), Bułanowski - Kolusz, Krzak, Vitek; Vozdecky (2), Bartos, Strzyżowski; Gruszka, Dziubiński, Malasiński (2); Mermer, Milan (2), Radwański. Trener Milan STAS.

Sędziował Sebastian Kryś (Katowice). Kary: 8 - 12 minut. Widzów 400 (kilku z Sanoka).