Hokej > Nowi zawodnicy w KH Sanok

  Hokej > Nowi zawodnicy w KH Sanok

  MaWa

  Nowiny

  Nowiny

  Działacze i trener milczą na temat wzmocnień jak zaklęci, ale udało się nam dotrzeć do listy potencjalnych nabytków. Wszyscy zawodnicy spełniają wymagania postawione przez sponsora.
  - Chcemy postawić na młodych, niezmanierowanych zawodników. Bo tylko tacy mogą zagwarantować za 2-3 lata walkę o medale - powiedział Lesław Wojtas, prezes Podkarpackiego Banku Spółdzielczego, głównego sponsora KH Sanok.

  Bramka: odchodzą Krzysztof Zborowski (najprawdopodobniej Podhale Nowy Targ) oraz Adam Kubalski, który wrócił do USA. W zamian przyjdzie przynajmniej jeden, a może dwóch graczy z tria - Bartosz Stepokura (23 lata, Zagłębie Sosnowiec), Tomasz Rajski (23, Podhale) i Artur Ziaja (27, Podhale).

  Obrona: tu sanoccy działacze interesują się Przemysławem Piekarzem (24, Szwedzki Rönnängs IK).

  Najwięcej zmian będzie w ataku. Już pozyskano Roberta Brocławika (26 lat, KTH Krynica), najskuteczniejszego zawodnika I ligi. Na liście zainteresowań są: Łukasz Batkiewicz (26, Podhale), Maciej Szewczyk (21, Unia Oświęcim) i Paweł Połącarz (21, Unia), a już odeszli Michał Radwański (do Cracovii) i Ondrej Lauko (Naprzód Janów), a Maciej Radwański, po podjęciu pracy zawodowej, zastanawia się nad dalszą grą w hokeja.
  I jeszcze Słowacy: z piątki grających w poprzednim sezonie pozostanie najprawdopodobniej tylko obrońca Roman Gurican. Lauko już odszedł do Naprzodu, a Pavol Melichercik, Lubomír Caban i Miroslav Sekać szukają klubów.

  - Może jeszcze do nas trafią. Najpierw chcemy zatwierdzić skład krajowy, potem będziemy szukać obcokrajowców - mówi Jan Oklejewicz, dyrektor KH Sanok.

  - Skład będzie znany najpóźniej do połowy maja - przekonuje prezes Piotr Krysiak. Dziś zawodnicy wznawiają treningi.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo