Hokej. Opinie po meczu nr 4 Ciarko PBS - Cracovia 4-2

Waldemar Mazgaj
Josef Vitek (z prawej) był bohaterem meczu nr 4, wygranego przez sanoczan 4-2.
Josef Vitek (z prawej) był bohaterem meczu nr 4, wygranego przez sanoczan 4-2. Krzysztof Kapica
Środa 14 marca 2012 roku może być dniem chluby dla całęgo Sanoka. Miejscowi hokeiści staną dziś przed pierwszą z trzech szans na wywalczenie pierwszego mistrzostwa kraju w 54-letniej historii klubu.
- To najlepsze finały od wielu - mówią wszyscy hokejowi eksperci.

Ciarko PBS - Cracovia 4-2 w meczu nr 4 [FOTORELACJA]

We wtorek zespół Ciarko PBS Banku ograł Cracovię 4-2 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzi 3:1.

Rudolf Rohacek, trener Cracovii
Przy stanie 2-1 wydawało się, że kontrolujemy mecz. Zrobiliśmy jednak dwa błędy, które wykorzystał doświadczony zespół z Sanoka i stanął na nogi. Czwarty gol na początku trzeciej tercji, gdy mieliśmy swój plan, odebrał nam animusz. Zrobimy jednak wszystko, żeby rywalizacja wróciła jeszcze do Krakowa.

Marek Ziętara, trener Ciarko PBS
Pierwsza tercja to sól hokeja, nawet pomimo tych kar. Przełomowym momentem meczu były dwa nasze gole, gdy przewagę mieli rywale. One zmieniły oblicze, a czwarta bramka pozwoliła nam kontrolować mecz. Mamy jedno zwycięstwo do mistrzostwa, ale musimy być jutro tak samo skoncentrowani, bo każdy mecz jest tak samo ciężki.
Aron Chmielewski, hokeista CracoviiDwa głupie błędy, szczególnie ten przy wyprowadzaniu krążka, gdy obrońcy pojechali na zmianę, kosztowały nas bardzo wiele. 3:1 to duża różnica, ale do złota jeszcze droga daleka.

Josef Vitek, hokeista Ciarko PBSWygraliśmy bardzo ważny mecz i jutro mamy dużą robotę do wykonania. Przez prawie całą pierwszą tercję nie wychodziliśmy z tercji Cracovii, a bramka na 1-1 spadła na nas tak niespodziewanie, że długo się nie mogliśmy pozbierać. Pomogła nam trochę Cracovia.