Hokej, PHL. Zespół Ciarko STS Sanok przegrał wyjazdowe spotkanie z drużyną KH Energa Toruń

Tomasz Sowa
Hokeiści KH Energa Toruń pewnie pokonali Ciarko STS Sanok. Zdecydowała trzecia tercja.

W pierwszej tercji nie było żadnych bramek na lodowisku w Toruniu. Gospodarze znaleźli sposób na Patrika Spesnego dopiero w kolejnej odsłonie meczu. Najpierw bramkę zdobył Jaworski, a potem Sergushkin (Ciarko drugiego gola straciło grając w osłabieniu).

Mimo wszystko podopieczni trenera Marka Ziętary odpowiedzieli trafieniem Macieja Witana i przed ostatnią tercją wcale nie stali na straconej pozycji. Niestety w ostatniej części meczu torunianie trafili do sanockiej siatki trzykrotnie, a Ciarko nie wzbogaciło już swojego konta bramkowego.

KH Energa Toruń - Ciarko STS Sanok 5:1

Bramki: 1:0 Jaworski 23 (asysty: Saloranta, Rozhkov), 2:0 Sergushkin 30-w przewadze (Feofanov, Kozlov), 2:1 Witan 36 (Strzyżowski), 3:1 Feofanov 49-w osłabieniu (Kalinowski), 4:1 Jaakola 50 (Bondaruk), 5:1 Sergushkin 58-w osłabieniu.

Tercje: 0:0, 2:1, 3:0.

Kary: 20-14.

Ciarko: Spesny - Olearczyk, Rąpała, Strzyżowski, Witan, Bukowski - Kameneu, Piippo, Filipek, Viikila, Sihvonen - Demkowicz, Biłas, Bielec, Wilusz, Biały - Florczak, Glazer, Fus, Skokan, Dobosz. Trener Marek Ziętara.